Moterų žygiu pradėta vasaros gyvoji piligrimystė į Šiluvą: per kūno nuovargį į dvasios džiaugsmą

Gegužės 29 d., baigiantis gegužei – Švč. Mergelės Marijos mėnesiui, tartum atidarydamos gyvosios piligrimystės šeštadienio žygių seką, į pirmąjį žygį leidosi moterų grupė, pasakojama Kauno arkivyskupijos feisbuko paskyroje.

25 moterys pasiryžo per dieną nueiti pėsčiomis 25 kilometrus maršrutu iš Betygalos į Šiluvą, o šiai dienai baigiantis per kūno nuovargį tryško dvasios džiaugsmas. Po trumpo stabtelėjimo Šiluvos piligrimų informacijos centre moterys savo kelionę pradėjo Apsireiškimo koplyčioje.

Moteris žygio metu kalbino arkivyskupas Lionginas Virbalas SJ, primindamas, kad piligrimystė padeda atrasti sritis, kur mums trūksta stabilumo, ir paprašyti Dievo sudėlioti pusiausvyrą mūsų gyvenime.

Moterų piligrimystė / Kauno arkivyskupijos nuotr.

Įraše pasakojama, kad kelias buvo tikrai netrumpas – daugelis piligrimių skaičiavo 28–29 kilometrus savo žingsniamačiuose, tačiau kupina vilties, maldos, bendrystės, fizinio išbandymo ir dėkingumo diena baigėsi Šiluvos bazilikoje švenčiant Eucharistiją.

Po žygio kelios moterys dalijosi, kad išgyveno keturias Rožinio dalis per dieną. „Retai kuri turėjome tokią patirtį – galėtų atrodyti nuobodžiai, bet einant tai buvo puiki galimybė apmąstyti visą Jėzaus gyvenimą. Buvo tobula diena – dalijosi kita. Kitą dieną gauta žinutė – vis dar gyvenu gražiausiais žygio prisiminimais… Atrodo, tik keletas išsakytų minčių, bet iš kiekvienos širdies tryško džiaugsmas, dėkingumas Dievui ir viena kitai, ir, žinoma, linkėjimas – iki kitų piligrimysčių!“, – žygio nuotaikomis dalijamasi Kauno arkivyskupijos įraše.

Visą informaciją apie birželio mėnesio gyvosios piligrimystės žygius (vyrams, šeimoms, jaunimui ir visiems), taip pat maršrutus, kuriuos galime eiti pavieniui, su savo šeima, bendruomene ar parapija, galima rasti piligrimyste.lt ir siluva.lt puslapiuose.

Plačiau apie žygį Vaidos Spangelevičiūtės-Kneižienės pranešime.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Svarbiausia ir pirmiausia išeiti iš savęs, t.y. atsisakyti patogumų ir prisirišimų prie kasdieninės rutinos. SĖKMĖS ir Dievo Palaimos Jums kelionėje susitikti su Jėzumi padedant šv. M. Marijai.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis