Mindaugas Puidokas. Konstitucinis Teismas gelbėja I. Šimonytės Vyriausybę?

Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas (toliau – KT) pasirinko nenagrinėti „galimybių“ paso teisėtumo, nors daugumai Lietuvos žmonių yra akivaizdu, kad teisinis atsakymas visuomenei dėl jo teisėtumo buvo būtinas!

I. Šimonytės Vyriausybė atvirai sako, kad, esant poreikiui, galimybių pasas bus vėl gražintas. Teismuose dėl galimybių paso yra bylos, kuriose daug nukentėjusių: studentai, kiti piliečiai ir įmonės. Kaip gali šių bylų kontekste nereikėti teisinio KT atsakymo!?

Ar KT išsigando politinių pasekmių, ir dėl to nedrįso garsiai įvardinti, kad valdantieji daugiau nei pusę metų neteisėtai pažeidinėjo esmines kiekvieno žmogaus konstitucines teises? Gal tai baimė tapti nepatogia institucija visus baudžiantiems liberalkonservatorių valdantiesiems?

Per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją nebuvo priimti jokie Vyriausybės nutarimai ir sprendimai, taip stipriai pažeidžiantys tokios didelės visuomenės dalies esmines konstitucines teises. KT turi pilną teisę nagrinėti netgi nebegaliojantį teisės aktą, jei jis yra aktualus didelei visuomenės daliai, todėl viešai pateiktas paaiškinimas, kodėl byla yra nenagrinėjama – neįtikinamas, ir labiau skamba kaip nevykęs pasiteisinimas.

esu įsitikinęs – KT ateityje turės pateikti oficialų sprendimą dėl „galimybių“ paso teisėtumo.

Bylos nagrinėjimas nutrauktas, bet esu įsitikinęs – KT ateityje turės pateikti oficialų sprendimą dėl „galimybių“ paso teisėtumo. Yra pradėta ne viena individuali teisminė procedūra dėl pažeistų žmonių teisių. Jei teismų sprendimai bus nepalankūs ieškovams, perėjus visas instancijas, bus galima kreiptis į KT su individualiu ieškiniu. Ir šiuo atveju jau nėra svarbu, ar teisės aktas yra galiojantis.

Visgi tai užims daug laiko, kuris šiuo metu yra toks svarbus kiekvienam. KT, nors tai ir suprasdamas, pasirinko teisinio vilkinimo kelią, kuris yra naudingas valdantiesiems, bet ne Lietuvos žmonėms.

Kviečiu ir toliau priešintis neteisėtiems sprendimams, dar daugiau žmonių kreiptis jungtiniais ir individualiais ieškiniais, bei išnaudoti visas teisines kovos galimybes, nes tik nuo žmonių aktyvumo priklauso, ar liberalkonservatorių diktatūra Lietuvoje įsigalės. Ieškinių tekstas gali būti identiškas, nes tinka daugumai žmonių, kurių teisės buvo pažeistos.

I. Šimonytės Vyriausybė padarė viską, kad išvengtų politinės ir konstitucinės atsakomybės.

Akivaizdu yra tai, kad I. Šimonytės Vyriausybė padarė viską, kad išvengtų politinės ir konstitucinės atsakomybės dėl neteisėtai suvaržytų Lietuvos piliečių laisvių ir teisių. Galimybių pasas buvo panaikintas iškart po to, kai KT paskelbė apie savo posėdį, kuriame tokio dokumento teisėtumas būtų nagrinėjamas.

I. Šimonytės komanda tikrai gerai žinojo, kad tokiu būdu sukūrė KT teisinę galimybę pasirinkti nutraukti konstitucinę teiseną. Tokia liberalkonservatorių apgalvota strategija pasiteisino, ir gali būti naudojama dar daug kartų iš naujo, jei pilietinė visuomenė bus nepakankamai aktyvi.

Taip galima bet kokį neteisėtą Vyriausybės nutarimą priimti, versti žmones baudomis jį vykdyti, ir vėliau atšaukti be svarstymo KT. Tai labai klastinga bei pavojinga Lietuvos žmonėms strategija. Išgirskite ir dalinkitės apie tai su kitais.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

  1. Mindaugas Puidokas įvardijo teisingai – jei teismui būtų rūpėję atstatyti teisingumą, būtų ėmęsis spręsti šią bylą, tesingumui pasiekti teismui pilnai rankos yra atrištos. Bet kadangi teismas to nesiėmė, neatstatė teisingumo, kas yra naudinga tik valdantiesiems, tai klausimų nebekyla su kuo jo veiksmai yra suderinti. Ir dar tas galimybių paso panaikinimas, prėjus vos valandai po teismo sprendimo daug ką pasako.

  2. Teisybe Mindaugai jus snekat aciu kad jus abu su Valium Azuolu kovojat kartu su tauta aciu jums labai mes su jumis

  3. Pats KT bylos dėl gp teisėtumo nagrinėjimo atmetimas(ne tik gp atšaukimas), įrodo pasipriešinusių pergalę bei KT nesugebėjimą siekti teisingumo.
    Kas yra aukščiau jo?.. Ar tokia strategija įrašyta LR Konstitucijoje?..

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte