Meksikos prezidentas: užkariavimas ir kolonizacija yra atsilikimo, o ne civilizacijos požymiai

ŠaltinisAFP-BNS

Meksikai minint actekų imperijos žlugimo 500-ąsias metines, šalies prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras (Andresas Manuelis Lopesas Obradoras) penktadienį ispanų užkariavimą pavadino visiška nesėkme.  

„Ši nelaimė, kataklizmas, katastrofa, kad ir kaip tai pavadintumėte, leidžia mums pasakyti, kad užkariavimas buvo didžiulė nesėkmė“, – sakė jis.

Prezidentas kalbėjo per ceremoniją, kurioje dalyvavo autochtonų tautų atstovai iš Meksikos, Kanados ir JAV bei actekų imperatoriaus Montesumos II palikuoniai.  

„Apie kokią civilizaciją galime kalbėti, kai prarasta milijonų žmonių gyvybių, o tauta, imperija ar dominuojanti monarchija per tris kolonizacijos šimtmečius nesugeba susigrąžinti iki karinės okupacijos buvusio gyventojų skaičiaus?“ – klausė jis.  

A. M. Lopezas Obradoras, stovėdamas buvusioje actekų imperijos širdyje – Meksiko centrinėje Sokalio aikštėje, priminė užkariautojų atneštas ligas ir kaltino juos pagrobus daugybę aukso. 

Užkariavimas ir kolonizacija „yra atsilikimo, o ne civilizacijos požymiai“, sakė kairiųjų lyderis, anksčiau raginęs Ispaniją ir Katalikų Bažnyčią atsiprašyti už šimtmečių senumo įvykius.

Prezidentas paprašė „katastrofos, kurią sukėlė Ispanijos įvykdyta Mezoamerikos ir likusios dabartinės Meksikos Respublikos teritorijos karinė okupacija, aukų atleidimo“. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis