Martinas Scorsese režisuos televizijos serialą „Netflix“ apie krikščionybės ištakas

ŠaltinisINVICTORY

Ankstyvosios krikščionybės pradžia atsispindės naujame „Netfix” seriale, kuri režisuos legendinis kūrėjas Martinas Scorsese ir scenaristas bei režisierius Paulas Schraderis. Projektą, preliminariai pavadintą „Apaštalai ir apokrifai“, sudarys trys sezonai.

Filmas bus paremtas ankstyvosios krikščioniškos literatūros kūriniais (apokrifais), kurie nebuvo įtraukti į Šventojo Rašto knygų kanoną.

Kaip interviu „The New Yorker“ pabrėžė Paulas Schraderis, žmonės žino Naująjį Testamentą, tačiau nėra susipažinę su apokrifais. Pirmaisiais amžiais šalia Naujojo Testamento tekstų, buvo ir šios istorijos, kai kurios iš jų buvo tikros, o kitos – klastotės.

Oficiali Bažnyčia laikosi dviprasmiško požiūrio į šiuos kūrinius, tačiau, pasak Paulo Schraderio, serialas juos meniškai permąstys, panašiai kaip „Paskutinis Kristaus gundymas“.

Martinas Scorsese ir Paulas Schroederis kartu kūrė „Taksistą“, „Įsiutusį bulių“ ir „Paskutinį Kristaus gundymą“.

Kol kas nežinoma, kada bus pradėti darbai seriale „Apaštalai ir apokrifai“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Nenustebsiu, jei filme bus iskraipytas Sventasis Rastas. Holivudas – ne sventuju buveine….Noreciau klysti – butu idomu paziureti 🙂

  2. Prisiminus, kaip buvo pavaizduoti Japonijos katalikai M. Scorsese filme „Tyla“, nenustebčiau, jei naujai kuriamas serialas subtiliomis priemonėmis sieks to paties tikslo – sumenkinti katalikų tikėjimą. Japonai, L. Neesono lūpomis, taip ir nesuprato, ką garbina – Jėzų Kristų ar saulės dievą. Tuo tarpu pirmasis Japonijos apaštalas šv. Pranciškus Ksaveras sakė, kad japonai yra turintys šviesiausią protą iš pagoniškų tautų, kurias jam teko sutikti. Vėliau, prasidėjus katalikų persekiojimams ir išvarius visus kunigus iš Japonijos, tikintieji buvo palikti tik su rožančiumi rankose, o laukdami sugrįžtančių katalikų kunigų sakė, kad jie bus atpažįstami iš trijų požymių – paklusnumo popiežiui, celibato ir pamaldumo Švč. Mergelei Marijai. Taigi, 180 laipsnių skirtumas, lyginant su M. Scorsese naratyvu.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte