REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Lenkijos prašymu EK pataisė įrašą socialiniuose tinkluose apie Aušvico mirties stovyklą

ŠaltinisBNS

Lenkija sekmadienį paprašė Europos Komisijos ištaisyti socialinių tinklų pranešimą apie Holokaustą, teigdama, kad jame Aušvico koncentracijos stovykla neteisingai siejama su Lenkija, o ne su nacistine Vokietija.

Šeštadienį platformoje „X“ Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos proga paskelbtame vaizdo įraše Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) ir kiti eurokomisarai skaitė Holokausto aukų vardus ir pavardes. Vaizdo įraše taip pat buvo pažymėtos jų gimimo ir mirties vietos.

Jame skelbiama, kad kelios aukos buvo „nužudytos Aušvice, Lenkijoje“, nenurodant, kad šią liūdnai pagarsėjusią naikinimo stovyklą Antrojo pasaulinio karo metais pastatė ir valdė nacistinė Vokietija.

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis) socialiniame tinkle „X“ rašė, kad, „kalbant apie nacių naikinimo stovyklą Aušvice, reikia pažymėti, kad ji buvo įkurta vokiečių okupacijos metais.“ Jis pridūrė, kad „Europos Komisijos socialiniuose tinkluose paskelbta informacija bus patikslinta“.

Vėliau sekmadienį įrašas buvo ištaisytas ir jame parašyta: „Aušvicas, Vokietijos nacių naikinimo stovykla“.

Europos Komisija iš karto neatsakė į prašymus pateikti komentarą.

„kalbant apie nacių naikinimo stovyklą Aušvice, reikia pažymėti, kad ji buvo įkurta vokiečių okupacijos metais

Seimo pirmininkas Szymonas Holownia (Šimonas Holovnia) pasidžiaugė šiuo pakeitimu, sakydamas: „Aušvico stovykla buvo Vokietijos nacių koncentracijos stovykla, įkurta 1939 metais Vokietijos okupuotose teritorijose. Tai vienintelė tiesa.“

Lenkai labai jautriai reaguoja į bet kokį Aušvico aprašymą, kuriame nepaminėta, kad šią stovyklą pastatė nacistinė Vokietija po to, kai įsiveržė į Lenkiją.

Šeštadienį grupė Holokaustą išgyvenusių asmenų ir valstybės pareigūnų surengė kuklią ceremoniją Aušvico–Birkenau memorialo ir muziejaus vietoje, skirtą paminėti 79-ąsias stovyklos išlaisvinimo, kurį 1945 metų sausio 17 dieną įvykdė sovietų kariai, metines. Ši diena dabar yra skirta Holokausto atminimui.

1939 metų rugsėjo 1 dieną Vokietija įsiveržė į kaimyninę Lenkiją ir pradėjo Antrąjį pasaulinį karą. Nuo 1940 metų naciai senas Austrijos kareivines Pietų Lenkijoje esančiame Osvencime, kurį pervadino Aušvicu, naudojo kaip koncentracijos ir mirties stovyklą lenkų pasipriešinimo dalyviams. 1942-aisiais jie prijungė netoliese esančią Birkenau dalį su dujų kameromis ir krematoriumais kaip masinio naikinimo vietą, kurioje daugiausia buvo naikinami žydai.

1940–1945 metais Aušvico–Birkenau koncentracijos stovykloje nužudyta apie 1,1 mln. žmonių, daugiausia žydų. Per tą laiką Lenkija buvo okupuota Vokietijos ir neteko apie 6 mln. piliečių, iš kurių pusė buvo žydai.

Lenkijos įstatymai baudžia visus, kurie neteisingai kaltina lenkus dėl nacistinės Vokietijos nusikaltimų Lenkijos teritorijoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte