Teksase tūkstančiai žmonių dalyvavo eitynėse prieš abortus

ŠaltinisBNS

Tūkstančiai žmonių šeštadienį Teksase dalyvavo eitynėse prieš abortus, reikalaudami, kad šios procedūros teikėjai „laikytųsi atokiau“ nuo šios konservatyvios JAV valstijos.

Už gyvybę pasisakantys aktyvistai rinkosi prie Ostino valstijoje esančio Kapitolijaus ir skandavo šūkius „Abortai žaloja moteris“ ir „Melskitės, kad būtų nutrauktas abortas“.

Tai visada Amerikos politikoje aktuali tema, o diskusijų apie abortus ypač padaugėja prieš rinkimus. 

2022 metais Aukščiausiasis Teismas panaikino svarbų sprendimą byloje „Roe prieš Wade’ą“ („Rou prieš Veidą“), užtikrindavusį federalinę teisę į abortą. Tai didžiulė pergalė judėjimui prieš abortus, nors nuo to laiko demokratai galėjo aktyviai remti abortų prieinamumą.

Daugelis valstijų, reaguodamos į šį sprendimą, sugriežtino savo įstatymus, tačiau judėjimas prieš abortus patyrė nesėkmę, kai šis klausimas buvo įtrauktas į rinkimų biuletenius, dėl kurių amerikiečiai galėjo balsuoti tiesiogiai, net ir konservatyviose vietovėse.

„Kūdikio žudikams sakome: laikykitės atokiau nuo mūsų laisvos Teksaso valstijos. Amen“, – susirinkusiems sakė prieš abortus pasisakančios grupės „40 dienų už gyvybę“ medicinos reikalų direktorius Haywoodas Robinsonas (Heivudas Robinsonas)

Kūdikio žudikams sakome: laikykitės atokiau nuo mūsų laisvos Teksaso valstijos. Amen

Nuo 2022 metų 21 JAV valstija uždraudė arba labai apribojo abortus. Teksase panaikinus bylos „Roe prieš Wade’ą“ sprendimą iš karto pateiktas įstatymo projektas, pagal kurį abortai būtų draudžiami net išžaginimo ar incesto atvejais.

JAV prezidentas demokratas Joe Bidenas (Džo Baidenas) ir viceprezidentė Kamala Harris (Kamala Haris) prieš šių metų prezidento rinkimus pasisakė už teisę į abortus ir perspėjo, kad respublikonų administracija dar labiau suvaržys jų teises.

Tuo tarpu respublikonų lyderis Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) priminė rinkėjams, kad jis paskyrė tris Aukščiausiojo Teismo teisėjus, kurie panaikino sprendimą byloje „Roe prieš Wade’ą“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte