REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Klaipėdoje atliekamas tyrimas dėl fiktyvių PGR testų ir skiepų nuo COVID-19

ŠaltinisBNS

Klaipėdoje atliekamas tyrimas dėl galimo medicinos srityje dirbančių asmenų piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo atliekant fiktyvius PGR tyrimus ir klastojant įrašus apie skiepus nuo COVID-19.

„Šiuo metu įtarimai padarius nusikalstamas veikas iš viso pareikšti aštuoniems asmenims, tačiau neatmetama, kad įtariamųjų skaičius ateityje dar gali didėti“, – rašoma policijos pranešime.

Teisėsaugai paskelbus apie galimą medicinos srityje Klaipėdoje dirbančių asmenų piktnaudžiavimą ir dokumentų klastojimą, įtarimai buvo pareikšti uostamiesčio bendrovės „Baltic Medics“ darbuotojams, ketvirtadienį patvirtino įmonės vadovybė ir du BNS šaltiniai.

„Baltic Medics“ yra žinoma kaip Uosto poliklinika.

Teisėsauga ketvirtadienį ryte paskelbė, jog Klaipėdoje atliekamas tyrimas dėl galimų nusikaltimų, padarytų atliekant fiktyvius PGR tyrimus ir klastojant įrašus apie skiepus nuo COVID-19, kad nenorintys iš tikrųjų išsitirti ar pasiskiepyti žmonės gautų galimybių pasus.

„Baltic Medics“ Klaipėdoje turi tris poliklinikas, taip pat laboratoriją bei kraujo ėminių kabinetą, dar vienas įstaigos filialas veikia Skuode. 

Įmonės vadovės pavaduotoja medicinai Lolita Rapolienė BNS sakė žinanti apie pradėtą ikiteisminį tyrimą, tačiau sako neturinti dėl ko kaltinti darbuotojų.

„Žinome, kad vyksta tyrimas, žmonės dirba, bet nėra įrodymų. Kokie bus rezultatai, matysime. Nėra per daug ką ir komentuoti, nežinau, kuo žmonės kaltinami“, – sakė L. Rapolienė.

„Tempai buvo be proto dideli. (…) Per dieną iki 10 tūkst. tyrimų, gal nesusipratimai įvykę. Neturime kuo kaltinti žmonių, visi dirbo savo darbus“, – pridūrė ji.

L. Rapolienė sakė daugiau informacijos neturinti ir nukreipė į „Baltic Medics“ vadovę Saulę Bieliauskienę, su ja susisiekti BNS nepavyko.

Kaip ketvirtadienį pranešė Klaipėdos apskrities policija, ikiteisminis tyrimas pradėtas pernai gruodį, bendradarbiaujant su Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdyba. Buvau gauta informacijos apie medicininių dokumentų klastojimą dėl asmenims neva atlikto COVID-19 PGR tyrimo ar vakcinavimo nuo COVID-19 ligos vienoje iš Klaipėdos gydymo įstaigų.

Anot Klaipėdos apygardos prokuroro Donato Blinstrubo, asmenims už pinigus paslaugos būdavo suteikiamos nė neatvykus į gydymo įstaigą ir šie neteisėtai įgydavo galimybių pasus.

Įstaiga tęsia savo darbą, tačiau paaiškėjus daugiau aplinkybių atsakomybė gali grėsti ir juridiniam asmeniui, teigė D. Blinstrubas.

Kaip ketvirtadienį pranešė Klaipėdos apskrities policija, ikiteisminis tyrimas pradėtas pernai gruodį, bendradarbiaujant su Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdyba. Buvau gauta informacijos apie medicininių dokumentų klastojimą dėl asmenims neva atlikto COVID-19 PGR tyrimo ar vakcinavimo nuo COVID-19 ligos vienoje iš Klaipėdos gydymo įstaigų.

Šiemet kovą per surengtą operaciją Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai uostamiestyje sulaikė vienoje iš Klaipėdos poliklinikų dirbančius keturis, įvairias pareigas užimančius, anksčiau neteistus, uždarosios akcinės bendrovės darbuotojus – 54 metų, 36 metų bei 30-ties metų moteris ir 28 metų vyriškį.

Tą pačią dieną policijos pareigūnai atliko kratas šių asmenų gyvenamosiose ir darbo vietose. Per kratas buvo rasta tyrimui reikšmingų daiktų ir dokumentų, daugiau kaip 60 000 eurų grynais bei įtariama dopingo medžiagų.

Įtariama, kad minėti asmenys 2021 metų pabaigoje – 2022 metų pradžioje, piktnaudžiaudami tarnybine padėtimi ir siekdami turtinės ar kitokios asmeninės naudos, organizavo, tarpininkavo bei vykdė medicininių dokumentų ir įrašų dėl asmenims neva atlikto COVID-19 PGR tyrimo ar vakcinavimo nuo COVID-19 klastojimą. Šiuo pagrindu asmenys neteisėtai galėjo įgyti Galimybių pasą ar ES skaitmeninį COVID pažymėjimą ir jais naudotis.

Tęsdami tyrimo veiksmus, policijos pareigūnai apklausė du vyriškius – 59-erių ir 38 metų. Jų prašymu, įtariama, buvo klastojami jų medicininiai dokumentai. Taip pat buvo apklausta galbūt šiems veiksmams tarpininkavusi 33 metų moteris. Pastarieji asmenys taip pat anksčiau neteisti ir teisėsaugai nebuvo žinomi.

Trys asmenys buvo sulaikyti ir uždaryti į Klaipėdos apskrities policijos areštinę, vėliau jiems ir kitiems įtariamiesiems paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Taip pat bus tiriama kratų metu paimtų piniginių lėšų kilmė ir įgijimo aplinkybės.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Už netikro dokumento pagaminimą ar tikro dokumento suklastojimą baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Už valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens piktnaudžiavimą siekiant turtinės ar kitokios naudos numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte