Kinijoje tikintieji, norėdami dalyvauti pamaldose, turi registruotis vyriausybinėje programėlėje

ŠaltinisINVICTORY

Kinijoje veikianti teisių gynimo grupė praneša, kad tankiausiai apgyvendintoje Kinijos Henano provincijoje tikintieji, norėdami dalyvauti pamaldose, dabar turi registruotis vyriausybinėje programėlėje.

Kovo 6 d. JAV krikščionių labdaros organizacija „ChinaAid“ pranešė, kad Henano provincijos vyriausybės religijų departamentas diegia sistemą, pagal kurią visi maldininkai, prieš pradėdami lankytis bažnyčiose, mečetėse ar budistų šventyklose, privalo internetu rezervuoti savo vietas.

Rezervacijos atliekamos per Henano provincijos etninių ir religinių reikalų komisijos sukurtą programėlę „Smart Religion“. Prieš atlikdami rezervaciją pareiškėjai turi pateikti asmeninę informaciją – vardą, pavardę, telefono numerį, valstybinį identifikavimo numerį, nuolatinę gyvenamąją vietą, profesiją ir gimimo datą.

Tie, kuriems leidžiama apsilankyti maldos vietoje, taip pat turi pasimatuoti temperatūrą (tai reiškia, kad programėlė gali būti kaip nors susijusi su COVID-19 apribojimais) ir parodyti rezervacijos kodą.

Henano provincijoje, esančioje šalies rytinėje-centrinėje dalyje, gyvena daugiausia krikščionių Kinijoje – 6 proc., kaip rodo 2012 m. vyriausybės atliktas tyrimas. Kinijos komunistinė vyriausybė oficialiai yra pasaulietinė, o tos pačios apklausos duomenimis, tik 13 proc. iš 98 milijonų Henano gyventojų priklauso kokiai nors organizuotai religijai.

„ChinaAid“ teigė, kad programos rengimas ir įgyvendinimas buvo dalis komunistinės vyriausybės pastangų „griežtai ir visapusiškai kontroliuoti religiją“, visų pirma renkant duomenis apie tikinčiuosius. Grupė taip pat išreiškė susirūpinimą, kad šios papildomos kliūties įvedimas užkirs kelią žmonėms praktikuoti religiją.

„Šios priemonės kyla ne iš ketinimo apsaugoti tikinčiųjų religines teises, o veikiau kaip priemonė politiniams tikslams pasiekti“, – teigė grupė.

Kinijos dienraštis „Henan Daily“ pranešė, kad šių metų vasario 24 d. Henano provincijos partijos komiteto nuolatinio komiteto narys ir Vieningojo fronto darbininkų skyriaus vadovas Žang Leiminas kreipėsi į provincijos Etninių ir religinių reikalų komisiją, sakydamas, kad reikia siekti griežtos ir visapusiškos priežūros religijai, suvienyti ir nukreipti daugumą tikinčiųjų griežtai sekti Kinijos komunistų partijos linija.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Visuotinė komtrolė. Diktatūra nori kontroliuoti kiekvieną žmonių žingsnį.
    Šiaip tai čia tik žmogaus, ir ne režimo reikalas, kada ir į kokią bažnyčią jam eiti.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte