Ispanijos vyskupai ombudsmenui pateikė šešis tomus informacijos apie seksualinio išnaudojimo atvejus

ŠaltinisCNA

Ispanijos vyskupų konferencijos pirmininkas kardinolas Juanas José Omella (Chuanas Chosė Omela) perdavė šalies liaudies ombudsmenui Ángel Gabilondo iš viso šešis tomus duomenų apie nepilnamečių seksualinio išnaudojimo atvejus.

Ispanijoje ombudsmeno vaidmuo yra ginti pagrindines piliečių teises ir viešąsias laisves prižiūrint vietos ir nacionalinės valdžios institucijų veiklą bei teisingumo vykdymą.

Kalbėdamas Ispanijos nacionaliniam radijui kardinolas atskleidė, kad buvo perduoti visi Ispanijos vyskupijų surinkti duomenys apie išnaudojimo atvejus Bažnyčioje.

Iš viso ombudsmenas gavo „šešis tomus dokumentų su visais iki šiol turėtais duomenimis“, sakė jis, pabrėždamas Ispanijos prelatų įsipareigojimą „įgyvendinti visas priemones, kad būtų panaikintas“ nepilnamečių išnaudojimas Bažnyčioje. Kardinolas taip pat sakė, kad tokios situacijos daro „didelę žalą ne tik Bažnyčiai, bet ir visuomenei“.

Prieš metus Deputatų kongresas (žemieji šalies įstatymų leidžiamosios valdžios rūmai) pavedė ombudsmenui sudaryti nepriklausomą komisiją, kuri pateiktų ataskaitą apie skundus dėl seksualinio išnaudojimo Katalikų Bažnyčioje.

Mėnesiu anksčiau Ispanijos vyskupų konferencija viešai paskelbė, kad pasamdė advokatų kontorą „Cremades & Calvo Sotelo“ atlikti išorinį auditą šiuo klausimu. Tikimasi, kad darbas truks vienerius metus. Audito išvados dar nepaskelbtos.

Ispanijoje yra daugiau kaip 200 biurų, skirtų nepilnamečių apsaugai ir prievartos prevencijai, kuriuos valdo vyskupijos, religinės kongregacijos ir pasauliečių judėjimai.

Vyskupų konferencija pranešė, kad per 2022 m. vyskupijų biurai apmokė daugiau kaip 150 tūkst. žmonių, tarp jų vaikai ir paaugliai.

Per 2022 m. ji gavo liudijimus apie 186 naujus piktnaudžiavimo atvejus, įvykusius nuo 1950 m. Tarp kaltinamųjų yra 74 vienuolinių ordinų dvasininkai, 36 vyskupijų dvasininkai, 49 neįšventinti pašvęstieji asmenys ir 27 pasauliečiai, visi vyrai. Iš jų 90 mirė, 69 yra gyvi, o 27 atvejai nepatvirtinti.

Kalbant apie aukas, 179 iš jų išnaudojimo metu buvo nepilnamečiai.

Remiantis 2021 m. paskelbto labai išsamaus fondo ANAR (Aid to At-Risk Chidren and Adolescents – liet. Pagalba rizikos grupės vaikams ir paaugliams) tyrimo duomenimis, kunigai iš viso sudaro 0,2 proc. visų asmenų, atsakingų už vaikų išnaudojimą Ispanijoje 2008-2019 m. laikotarpiu. Dauguma šių situacijų įvyko su 16 metų ir vyresniais paaugliais.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte