Dėl mokykloje nupiešto piešinio Ukrainos tema atskirtas nuo dukters tėvas sulaikytas Baltarusijoje

ŠaltinisAFP-BNS

Rusijos pilietis, vienišas tėvas, atskirtas nuo dukters dėl jos mokykloje nupiešto piešinio Ukrainos tema, buvo sulaikytas Baltarusijoje po to, kai pabėgo iš namų arešto Rusijoje, ketvirtadienį pranešė baltarusių valdžios institucijos. 

Pabėgo iš namų arešto

54-erių vienišas tėvas A. Moskaliovas iš Jefremavo miesto esančio į Pietus nuo Maskvos šią savaitę pabėgo iš namų arešto prieš pat teismo nuosprendį, pagal kurį jam būtų skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė už Rusijos kariuomenės „diskreditavimą“. 

„(Aleksejus) Moskaliovas buvo sulaikytas… Rusijos policijos prašymu“ ir šiuo metu yra kalinamas Baltarusijoje, pranešė Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos atstovė spaudai, kurią citavo Rusijos naujienų agentūros.

Pirmą kartą į valdžios institucijų akiratį A. Moskaliovas pateko praėjusiais metais po to, kai jo 13 metų dukra Marija mokykloje nupiešė paveikslėlį, kuriame šalia Rusijos vėliavos pavaizduotos raketos, nukreiptos į moterį ir vaiką, stovinčius prie Ukrainos vėliavos.

Po incidento jo dukters mokyklos direktorė nedelsdama kreipėsi į policiją. 

Kiek vėliau A. Moskaliovui buvo iškelta baudžiamoji byla už tai, kad jis socialiniuose tinkluose neva kritikavo Rusijos invaziją prieš Ukrainą. 

Antradienį jis buvo nuteistas dvejus metus kalėti už Rusijos kariuomenės „diskreditavimą“. Vyro teismo salėje nebuvo, nes prieš pat nuosprendį pabėgo iš namų arešto. 

Pirmas toks atvejis Rusijoje

Ekspertai teigia, kad už Kremliaus politikos kritikavimą nuo šių metų kovo pradžios tėvas buvo atskirtas nuo savo dukters – tai pirmas toks atvejis Rusijoje. 

Marija buvo apgyvendinta vietinėje vaikų prieglaudoje. Nuo šio nutikimo jiems nebuvo leista bendrauti.

Byla sulaukė nacionalinio dėmesio, kadangi Maskva griežtai smerkia invazijos į Ukrainą kritiką. 

A. Moskaliovo advokatas Vladimiras Biljenko teigė, kad šiuo metu dar sunku spręsti, kas laukia Marijos. Tėvystės teisių atėmimas gresia atskirame teismo procese, kuris turėtų prasidėti balandžio 6 dieną. 

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad A. Moskaliovo pasirinktas vaiko auklėjimas yra visiškai apgailėtinas. 

Socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame laiške Marija savo tėvą pavadino „drąsiausiu žmogumi pasaulyje“. 

Rusijos žmogaus teisių organizacijos „Memorial“ nurodė, kad A. Moskaliovą laiko politiniu kaliniu. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte