Incidentas prie Rūdninkų poligono primena provokaciją – L. Kasčiūnas

ŠaltinisBNS

Seimo Nacionalini saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sako, kad protestavusieji prie Rūdninkų poligono norėjo tik imituoti vietos gyventojų nepasitenkinimą dėl neteisėtų migrantų apgyvendinimo.

„Minėtas incidentas labiau priminė provokacinį veiksmą, kuriuo norėta sukelti vaizdą neva prasideda kažkoks chaosas organizuojant migrantų laikiną apgyvendinimą ir tik imituojant vietos gyventojų nepasitenkinimą“, – feisbuke pirmadienio vakarą parašė L. Kasčiūnas.

„Tai nepavyko profesionalių policijos veiksmų dėka“, – pridūrė jis.

Taip politikas kalbėjo keliasdešimčiai žmonių bandžius blokuoti kelią į Rūdninkų poligoną, protestuojant prieš neteisėtų migrantų apgyvendinimą šioje Šalčininkų rajono teritorijoje. Policijos pareigūnai juos nuo kelio patraukė jėga.

L. Kasčiūnas tvirtino, kad bandymas blokuoti įvažiavimą į Viešojo saugumo tarnybos poligoną sunkiai gali būti vertinamas kaip legitimus protestas.

Anot jo, šis poligonas yra „specialaus režimo vidaus reikalų sistemos objektas, o ne koks nors miestelio pastatas“.

„Poligone dabar įrenginėjamas laikino apgyvendino palapinių miestelis, kuris bus saugomas ne bet ko, o specialios parengties pareigūnų, kurie malšina riaušes kalėjimuose, konvojuoja kalinius, todėl ten bus itin saugu“, – tvirtino Seimo komiteto vadovas.

Rūdninkų poligone planuojama apgyvendinti iki 1,5 tūkst. migrantų.

Vietų migrantų apgyvendinimui Vyriausybė ieško Lietuvai susiduriant su rekordiniais neteisėtos migracijos mastais. Per Baltarusiją į šalį šiemet jau bandė patekti daugiau nei 2,7 tūkst. migrantų, daugelis jų yra iš Artimųjų Rytų ir Afrikos.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

V. Tomaševskis: incidentą išprovokavo netinkama ministerijos komunikacija

Susirėmimą su pareigūnais prie Rūdninkų poligono išprovokavo tai, kad apie sprendimą apgyvendinti migrantus vietiniai gyventojai sužinojo iš žiniasklaidos, o ne tiesiogiai iš politikų, sako Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

„Kokios išvados: kad turi skelbti ne per žiniasklaidą ministerija savo sprendimus, o nuvažiuot ir tartis su žmonėmis, ne provokuoti, o paaiškinti, kaip ten bus. Gal Rūdninkuose statys palapines, o gal poligone, kas ten žino, trūksta gero komunikavimo ir žmonės yra kurstomi“, – BNS pirmadienio vakarą sakė V. Tomaševskis.

V. Tomaševskis sakė, jog vietos valdžia apie būsimą akciją nežinojo, nes ji kilo spontaniškai.

Šalčininkų rajonui vadovauja LLRA-KŠS.

„Mano žiniomis, nežinojo, čia spontaniška akija, ir dar atvažiavo kažkas iš Kauno, bet mano komentaras tas pats – reikia komunikuoti su žmonėmis, reikia kalbėti ne per žiniasklaidą, bet reikia ten nuvažiuoti ir paaiškinti savo planus, sprendimus, čia normali praktika Europos Sąjungoje, kalbėtis su žmonėmis, o ne primesti iš viršaus savo sprendimus“, -– kalbėjo V. Tomaševskis.

Jis taip pat kritikavo griežtą Lietuvos valdžios poziciją autoritarinio Baltarusijos režimo atžvilgiu.

„Reikia keisti mūsų užsienio politiką, reikia pradėti kalbėti su mūsų kaimynine valstybe Baltarusija, jau seniai reikėjo kalbėti, mes negalim nesikalbėti su kaimynais, negalim deginti tiltų“, – sakė LLRA-KŠS vadovas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Kremlius provokacijas gerai įvaldęs. Jei „maršinikai“, paleckiukininkai, antivakseriai, visokio plauko antivalstybininkai – viena chebra…( Turėtų net ir J.Em. kardinolas S.Tamkevičius pamąstyti kas jo vardu dangstosi. Gali pasidomėti ar visi „krikščioniškos profsajungos“ branduolio nariai liustravosi…)

  2. Ar seimo narys kasčiūnas pats buvo nuvažiavęs į Rudninkus ar į Dieveniškes? Ar tamsta kalbėjaisi su žmonėmis, ar nuraminai, ar prisiėmei įsipareigojimus prieš savo valstybės piliečius? Taigi nieko nepadarei, ką PRIVALĖJAI padaryti . Tai tuomet patylėk, o ne provokuok ir meluok!

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis