Žinutė: mamos prieš advento stresą

ŠaltinisALETEIA

Mamos, jei papildomi darbeliai, kepimas ir panaši veikla kelia jums stresą, turite žinoti, kad galite viso to atsisakyti.

Paprastai nesu iš tų, kurie sako, kad „visi” turi išgirsti tam tikrą žinią, bet mane labai nustebino reakcija į neseniai socialinėje žiniasklaidoje paskelbtą pranešimą. Ši žinutė patiko daugeliui mano draugų, todėl pagalvojau, kad galbūt ir jums reikėtų ją išgirsti!

Instagrame užtikau šį įrašą, kuriame mamos raginamos nestresuoti dėl pasiruošimo adventui. Jame buvo kreipiamasi į mamas: „Galima NEpirkti advento vadovų, mokymo programų ar kalendorių. Jei papildomi rankdarbiai, kepimas ir advento užsiėmimai kelia jums stresą, galite tiesiog išgerti karšto šokolado, paskaityti gerą knygą ir padėkoti Dievui už pelnytą poilsį”.

Dieve, tai buvo tikras gaivaus oro gurkšnis, kai didžioji dalis mano socialinės žiniasklaidos mamų rodo savo brangius advento kalendorius ir sudėtingus pasiruošimus Kalėdoms!

Pasidalinau šia žinute savo instagrame, manydama, kad tai bus šiek tiek kontrkultūrinė žinutė, ir buvau maloniai nustebinta, kai daugelis mano draugų ja pasidalijo arba parašė man žinutes, dėkodami už pasidalijimą. Akivaizdu, kad ši idėja rezonuoja su daugeliu žmonių.

Mamos patiria tokį didelį spaudimą kurti „advento ir Kalėdų magiją”. Tačiau tai nėra jokia „magija”, jei dėl to turime atsisakyti ramybės savaitėms.

Todėl šiemet nenoriu pakliūti į spąstus manydama, kad turiu išleisti daug pinigų ar imtis ekstravagantiškų priemonių, kad sukurčiau Kalėdų magiją. Noriu susitelkti į paprastus šio sezono malonumus: gerti karštą kakavą po žaidimų sniege, prisiglausti prie knygos šalia mirgančių lempučių, lėtai į vieną po kitos žiūrėti Kalėdų senelio figūrėles, uždegti žvakes ant advento vainiko ir giedoti giesmes.

Akivaizdu, kad daugelis kitų mamų jaučiasi taip pat. Labai gera žinoti, kad nesu vienintelė, kuri ignoruos visą spaudimą ir triukšmą internete, o vietoj to planuoja šį šventinį laikotarpį praleisti lėtai ir ramiai.

Žinoma, ne visi taip jaučiasi. Jei įmantrūs advento ir Kalėdų renginiai jums teikia džiaugsmo, mėgaukitės šiais pasiruošimais. Bet jei tai neteikia jums džiaugsmo? Jei jums kelia siaubą mintis, kad teks laukti ilgose eilėse ar drąsiai stumdytis didelėse miniose, kad atliktumėte „tą vienintelį ypatingą šventinį dalyką”? Jei žinote, kad po antrosios advento dienos nepamiršite to gražaus pamaldumo? Tada tiesiog to nedarykite. Viskas gerai. Jūsų vaikai nebus nuskriausti. Jiems nieko netrūks.

Rami, laiminga mama verta daugiau nei begalė ekstravagantiškų šventinių užsiėmimų.

Kai susiduriame su tiek daug advento ir Kalėdų laikotarpio pasirinkimų, kaip galime žinoti, ką svarbu daryti? Kas iš tikrųjų svarbu?

Prieš daugelį metų Blythe Fike (Blytė Fikė) dalijosi, kad, kai ji suabejojo, ar pakankamai švenčia liturginius metus su savo vaikais, vienas išmintingas kunigas jai pasakė: „Tiesiog pasirūpink, kad jie žinotų istoriją.” (Gaila, kad negaliu rasti to įrašo!)

Vis grįžtu prie to ir pinu advento vainiką, skaitau savo vaikams Kalėdų istoriją. Kalbamės apie apie jos grožį ir tiesą.

Stengiuosi sulėtinti tempą ir mėgautis pasiruošimu Kalėdoms. Ilsimės ir mėgaujamės šio laikotarpio ir į Žemę nužengusio Kristaus džiaugsmu. Nenorėčiau, kad būtų kitaip.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte