Vilniaus meras R. Šimašius: svarstoma pamokų lauke galimybė

ŠaltinisBNS

Vyriausybei trečiadienį rengiantis tvirtinti planą, kaip grąžinti į mokyklas 5-11 klasių moksleivius, Vilniaus meras Remigijus Šimašius tvirtina, kad sostinėje vyresnėliai tradicinių pamokų šiais mokslo metais greičiausiai nebeturės.

Meras pabrėžia, kad 5-11 klasių moksleivių testavimas nėra numatomas, tačiau bus svarstoma galimybė per likusį pusantro mėnesio pusę pamokų organizuoti lauke.

„Mes teiksime rekomendaciją mokymo įstaigoms 5-11 klasėse kas antrą savaitę kviesti moksleivius į ugdymą lauke. Aišku, kai dabar toks lietingas oras, tai gali skambėti nelabai patraukliai, bet gegužės mėnuo statistiškai Lietuvoje yra pats saulėčiausias mėnuo ir tikrai Vilniuje esame sudarę daugybę galimybių mokytis ne tik mokyklų teritorijose, bet visame mieste“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė R. Šimašius.

Anot jo, tikimasi, kad pedagogai bus pasirengę šiuo kvietimu pasinaudoti.

Meras pabrėžia, jog prioritetus tiek SAM, tiek savivaldybės šiuo metu teikia abiturientų ir pradinukų mokymuisi, kadangi nėra galimybių laiku paskiepyti visus pedagogus, taip pat periodiškai, kas savaitę testuoti visus moksleivius. Be to, grįžimo tokiomis sąlygomis, anot jo, nori ne visi tėvai.

„Mūsų siūlymas  – jei mokytojai bus pasiruošę, sugebės tuo pasinaudoti, tai tikrai kviečiame tuo naudotis, nes tai būtų galimybė be atskiro testavimo tą daryti pagal SAM nurodymą. Testuoti 5-11 klasių moksleivių visose klasėse, jų nebuvo, nėra ir artimiausiu metu nebus“, – tvirtino R. Šimašius.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė trečiadienį žada siūlyti Vyriausybei leisti kitą savaitę grįžti į mokyklas 5-8 klasių moksleiviams, o dar kitą savaitę – ir likusiems, t.y. 10-11 klasių mokiniams. Ji taip pat teigia, jog grįžtantieji galės būti testuojami greitaisiais antigenų testais.

Šiuo metu mokyklose leidžiama mokytis pradinukams ir abiturientams, tačiau vadinamosiose „juodosiose“ savivaldybėse, kuriose sergamumas COVID-19 išlieka aukštas, moksleiviai į klases gali grįžti tik periodiškai testuodamiesi. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

 1. Palikite vaikus ramybėje, gana jau psichiką traumuoti, ar ne gėda? Ar turite sąžinės?
  Kiek jau galima, negi pačiam ne šlykštu?
  Vaikai nieko ne supranta, ką jūs darote? Jau ant tiek neturite savo „dušes“
  Laiskite vaikus į mokyklą, kaip įprasta, kaip buvo visada,
  Jūs gi galite išgelbėti vaikus ir jų ateitį , nes po to bus per vėlu, ne traumokite jų.
  Ačiū jeigu dar galite girdėt.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis