V. Benkunskas: ąžuolą Vilniaus centre nupjovusiai įmonei – 141 tūkst. eurų bauda

ŠaltinisBNS

Vilniaus centre brandų ąžuolą nupjovusiai bendrovei „Rinktinės NT“ sostinės savivaldybė skyrė 141 tūkst. eurų baudą, pranešė meras Valdas Benkunskas. 

„Po šeštadienio įvykio ir pirmadienį mūsų išsiųsto kreipimosi į Generalinę prokuratūrą yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl savavaldžiavimo. Savivaldybė pagal savo tvarką taip pat yra paskaičiavusi atkuriamosios vertės baudą ir ta suma susidarė 141 tūkst. eurų. Bauda jau yra pateikta sklypo savininkui, vystytojui, tikimės greito jos apmokėjimo“, – trečiadienį po susitikimo su aplinkos ministru žurnalistams sakė V. Benkunskas.

„Tai bent kažkiek parodytų jų nuoširdų atgailavimą šitoje situacijoje, kas iš jų komunikacijos kelia tikrai didelę abejonę“, – pridūrė Vilniaus meras.

V. Benkunskas pakartojo, kad medį nukirtusios bendrovės veiksmai neturėjo teisinio pagrindo – pasak jo, medžio kirtimui buvo reikalingas atskiras leidimas. 

„Detalusis planas, kuriuo bandoma remtis, šito konkretaus medžio likimo apskritai nenurodė. Jis nebuvo įvardytas nei kaip saugotinas, nei kaip šalinamas. Detalaus plano schemoje tiesiog ties medžio vieta yra uždėta aiškinamoji schema ir medžio apskritai nesimato“, – teigė V. Benkunskas.

„(Vystytojams – BNS) sakyti, kad detalusis planas jiems leidžia pjauti (ąžuolą – BNS), yra visiškas absurdas. Pagal teisės aktus ne detalusis planas apsprendžia šalinti medį ar ne, konkrečiu atveju reikalingas atskiras leidimas. Tas leidimas niekada nebuvo suteiktas, jokių lūkesčių dėl to niekada nebuvo parodyta ir čia yra tik manipuliacija ir bandymas suktis iš situacijos“, – pridūrė sostinės meras. 

Pagal teisės aktus ne detalusis planas apsprendžia šalinti medį ar ne, konkrečiu atveju reikalingas atskiras leidimas

Anot V. Benkunsko, nukirstas ąžuolas nuo inžinerinių tinklų apsaugos juostos buvo nutolęs maždaug tris metrus. 

„Vienintelis argumentas, kurį dabar bandoma sakyti, neva kad šaknynas įvažiuoja į tą apsaugos juostą, kas yra visiška nesąmonė, žinant, kaip plačiai auga brandžių lapuočių šaknys į šonus“, – teigė sostinės meras. 

„Dabar čia yra tiesiog paprastas vamzdis, kurį norint tikrai buvo galima nesudėtingai, be didelių investicijų pakreipti kita linkme ir perstatyti“, – pridūrė V. Benkunskas.

Sostinės meras pažymėjo, kad bendrovei „Rinktinės NT“ sklype, kur buvo nukirstas ąžuolas, statybos leidimas nebuvo išduotas.

Pasak Vilniaus miesto vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio, nukirstas ąžuolas nebuvo miesto saugotinų želdinių sąraše, tačiau 2021 metais savivaldybės išduotoje projektavimo užduotyje buvo nurodyta, kad sklype esantys ąžuolai turi būti išsaugoti. 

„Tai jau tada buvo aiški žinutė, kad nieko su jais negalima daryti ir mūsų paskutinio pusmečio ginčas su statytoju buvo apie tai, kad tas reikalavimas būtų išimtas“, – teigė M. Pakalnis. 

„Yra tam tikras saugotinų medžių sąrašas, tai tame sąraše jo nebuvo. Bet buvo liepta jį saugoti projektavimo užduotyje“, – pridūrė architektas.  

Vilniaus centre nupjauto brandaus ąžuolo antradienį Vilniaus apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Šeštadienį Vilniaus Ceikinių gatvėje, juridiniam asmeniui priklausančiame sklype, buvo nupjautas brandus ąžuolas, įtariama, nesilaikant teisės aktuose nustatytos tvarkos, taip galimai padarant didelę žalą asmenų teisėtiems interesams.

Kaip nurodė prokuratūra, už tai Baudžiamajame kodekse numatyta atsakomybė –  areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Antradienį medį nukirtusi bendrovė „Rinktinės NT“ išplatino žiniasklaidai laišką, kuriame pabrėžė, jog sprendimas buvo pagrįstas galiojančiu detaliuoju planu. Vykdant lietaus nuotekų tinklo remonto darbus  sklype medis pašalintas, nes jo šaknų plotas patenka į lietaus nuotekų tinklą ir daro jam žalą. Bendrovė atsiprašė ir teigė, kad neįvertino medžio svarbos bendruomenei ir platesnei visuomenei. 

Bendrovė teigė anksčiau siūliusi savivaldybei, kad ąžuolas būtų išsaugotas jį perkeliant, tačiau toks siūlymas buvo atmestas. Taip pat akcentuojama, kad bendrovė nenukirto ąžuolo, kurį buvo įsipareigojusi išsaugoti.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

8 KOMENTARAI

  1. didelė,o štai kodėl nebaudžiama rajonų valdžia,kuri neūkiškai prižiūrėjo mišką ir laikraštyje parašyta,kad nevykdė sanitarinių kirtimų ,todėl 106 hektarus eglyno atidavė sugraužti vabalams?Kas atsakys,kad begalviai sekė švedų Gretos rekomendacijomis nevalyti išvartų?Ir nereikia dangstytis klimato atšilimu,žala istoriniam šilui kosminė.Vilniaus politikai už milijonus iš Briuselio nutyli ir parazitas vabalas darbuojasi.Įdomiausia,kur eglynai prižiūrėti,išvežtos išvartos,tie eglynai klesti.Kodėl tyli žalieji,-ar jie nemato,kas padaryta Lietuvos miškams.Aplinkosaugininkai reagavo,o miškininkai bailiai sako,kad stebi…kaip žūsta miškai.Tokios instrukcijos?Kur tautininkai,tegul pavažinėja po girias Nac.susivienijimas.Bent pradeda diskutuoti.

  2. Kas čia darosi su tom nenormalaus dydžio baudom. Tai gal iškart sušaudyt kaltuosius reikėjo, kaip stalinizmo laikais. Arba gal reikėjo nukirsti rankas kaip kai kuriose arabų šalyse.
    Visos diktatūros pasižymi neteisingumu, super aukštu reiklumu ir neadekvačiomios baudomis svetimiesiems, ir savųjų nebaudžiamumu. Tą patį daro ir šis švabomasonų statytinių statytinis, įvedinėja beteisiškumo kultūrą tiems žmonėms, kurie nepriklauso švabomasonų statytinių ratui.
    Teisinėje valstybėje baudos turi būti išmokamo dydžio ir adekvačios prasižengimo dydžiui ir kiekvienas klerkas neturi turėti galimybės savivaliauti.
    Mes gyvename teisinėje valstybėje ir turime laikytis teisingumo ir adekvatumo principų.

  3. Atrodo, kad ąžuolas specialiai buvo nupjautas tik todėl, kad pinigai galėtų būti perkelti iš vienos sąskaitos į kitą. Baudos nieko neišspręs – tik realus įkalinimas gali bent kiek pataisyti padėtį. Griežtų bausmių nebuvimas dėl bejėgės teismų sistemos – šit kur visų blogybių priežastis.

  4. prie to Benkunsko tos staybos buvo įteisintos, o dabar atsirado „gelbėtojas”… Nebūkime naivūs – statybų leidimai nebūna išduodami per 1-2 mėnesius. Taip, kad matome to paties Benkunsko veiklos padarinius – prie jo administravimo buvo išduotas leidimas statybai, nors dabar jis didžiai piktinasi tuo, ką pats leido. Veidmainystė ir nieko daugiau. O politikoje nereikia niek daugiau ir tikėtis.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte