Švedijoje pradedamos uždarinėti liuteronų bažnyčios dėl pabrangusios elektros energijos

Švedijoje pradėtos uždarinėti bažnyčios dėl smarkiai pabrangusios elektros energijos, o artėjant žiemai bažnyčios ir maldos namai bus visiškai uždaryti arba jų šildymas išjungtas. Apie tai žiniasklaidai pranešė Švedijos liuteronų bažnyčios kultūros paveldo departamento vadovas Markusas Dahlbergas.

Vien rugpjūčio mėnesį elektros energijos kaina šalyje šoktelėjo 29 proc. M. Dahlbergas patikslina, kad apie tokias priemones diskutuojama daugelyje šalies regionų, bet ypač pietuose, kur energijos kainos yra didžiausios.

„Daug šventyklų yra kaimuose ir miesteliuose. Bendruomenėse, turinčiose daug pastatų ir mažai narių, atsakomybė rūpintis bažnyčios pastatais tampa didele našta”, – pripažino jis.

Todėl artėjant atšiauriai skandinaviškai žiemai visoje Švedijoje maldos namai uždaromi arba išjungiamas jų šildymas. Lundo vyskupijos inžinierius Andreasas Manssonas pasiūlė, kad šią žiemą gali būti visiškai arba iš dalies uždaryta iki 150 iš 540 vyskupijos bažnyčių.

„Nėra abejonių, kad šildymas yra didžiausia išlaidų dalis. Daugelio šventnamių izoliacija yra labai prasta. Lundo vyskupija daug investavo į efektyvesnį pastatų naudojimą, tačiau vis dar kalbame apie didelius pastatus, kurie sugeria šilumą”, – sakė jis.

Švedijos radijas praneša, kad vien pietinėje Hallando apskrityje esančioje Getingės-Oskarstriomo parapijoje trys iš septynių šventovių žiemą uždaromos arba temperatūra jose bus sumažinta iki 18 laipsnių, kad parapija galėtų sudurti galą su galu.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte