REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Romoje bus prisiminti pirmieji krikščionys

ŠaltinisCNA

Kovo 2 d., šeštadienį, Romos katakombos bus atvertos visuomenei. Jau septintą kartą bus minima Katakombų diena.

Pranešama, kad bus rengiamos nemokamos ekskursijos su gidu, kurias lydės maldos ir apmąstymų akimirkos.

Popiežiškosios sakralinės archeologijos komisijos, renginio rėmėjos, išplatintame pranešime spaudai skelbiama, kad šių metų Katakombų dienos tema – „Nuo atminimo prie maldos”.

Pranešime spaudai pažymima, kad „popiežius norėjo, jog šie metai būtų skirti maldai”, taip pat pažymima, kad šis renginys įsilieja „į pasirengimo 2025 m. jubiliejui kelią”.

Pranešime spaudai pabrėžiama, kad apsilankymas katakombose yra galimybė „patirti susitikimą su pirmosios Romos krikščionių bendruomenės prisiminimais ir liudijimais”, o jos primena „žmones, įvykius, istorijas, kurios yra nepaprastai reikšmingos ir svarbios net ir dabarčiai”.

„Toks jaudinantis prisiminimas, tiesiogiai suvoktas ir išgyventas, negali nesukelti gilių apmąstymų, o tikintiesiems – noro melstis; melstis Viešpačiui, gyvybės Dievui ir Gelbėtojui, taip pat už kankinius ir tuos, kurie liudijo savo tikėjimą, kurių pavyzdys ir užtarimas palaiko mus dabartinėje kelionėje”, – rašoma pranešime spaudai.

bus rengiamos nemokamos ekskursijos su gidu, kurias lydės maldos ir apmąstymų akimirkos.

Komisiją 1852 m. įsteigė popiežius Pijus IX, kad ši „rūpintųsi senosiomis šventosiomis kapinėmis, jų prevenciniu išsaugojimu, tolesniais tyrinėjimais, tyrimais ir studijomis”, taip pat „saugotų seniausius pirmųjų krikščioniškųjų amžių atminimus, iškilius paminklus ir garbingas Romos bazilikas”.

Lankytojai turės galimybę pamatyti daug senovinių simbolių, „bylojančių apie maldą”, pavyzdžiui, III a. Velatos kubilą Priscilos katakombose, taip pat ankstyvojo meno kūrinių, vaizduojančių Senojo ir Naujojo Testamentų scenas.

Romos katakombos – tai po miestą išsibarsčiusios paleokrikščionių laidojimo vietos, kurios buvo iškastos po žeme per patį krikščionių persekiojimo įkarštį. Čia buvo palaidota daug ankstyvųjų Romos popiežių, kankinių ir krikščionių šeimų.

Šios vietos užėmė labai svarbią vietą liaudies pamaldume ir ilgą laiką buvo daugelio Bažnyčios šventųjų, įskaitant šventąjį Jeronimą ir šventąjį Pilypą Nerį, susitikimo, maldos ir apmąstymų vieta.

Kovo 2 d. visuomenei bus atvertos kelios žymiausios Romos katakombos, tarp jų Priscilos katakombos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte