REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

PSO gairės dėl lytį patvirtinančios suaugusiųjų translyčių asmenų priežiūros – per ankstyvos, sako krikščionė psichologė

Krikščionė psichologė mus ragina išlikti budriems – Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rengia naujas translyčių sveikatos priežiūros gaires.

Organizacija neseniai baigė viešąsias konsultacijas dėl siūlomų gairių, kuriose daugiausia dėmesio bus skiriama suaugusiųjų sveikatos priežiūrai.

PSO teigia, kad siūlomos gairės bus grindžiamos „pasaulio, kuriame visi žmonės pasieks aukščiausią įmanomą sveikatos ir gerovės lygį, vizija, nepaliekant nė vieno nuošalyje”.

„Šiose naujose gairėse daugiausia dėmesio bus skiriama penkioms sritims: lytį patvirtinančios priežiūros, įskaitant hormonus, teikimui suaugusiesiems; sveikatos priežiūros darbuotojų švietimui ir mokymui teikti lytį apimančią priežiūrą; sveikatos priežiūros paslaugų teikimui translyčiams ir lyties skirtumų turintiems asmenims, patyrusiems tarpasmeninį smurtą, atsižvelgiant į jų poreikius; sveikatos politikai, remiančiai lytį apimančią priežiūrą, ir teisiniam suaugusiųjų savarankiškai nustatytos lytinės tapatybės pripažinimui”, – teigė ji.

Dr. Laura Haynes (Laura Hains), Tarptautinio terapijos ir konsultavimo pasirinkimo fondo (IFTCC) pirmininkė, išreiškė susirūpinimą dėl hormonų pagrindu atliekamų intervencijų skatinimo prieš psichiatrinį gydymą.

Lyties teigiamą gydymą paprastai grindžia požiūris, kad nesuderinama lytinė tapatybė yra biologiškai nulemta. Šis požiūris niekada nebuvo moksliškai pagrįstas ir nėra profesinio sutarimo, kuris jį palaikytų.

Ji teigė, kad toks žingsnis būtų nemoksliškas ir per ankstyvas, be to, prieštarautų akademinių tyrimų duomenims, rodantiems, kad medicininės intervencijos, įskaitant hormonų vartojimą, „nepagerina psichikos sveikatos ir gali ją pabloginti”.

Daktarė konsultacijoms pateiktame pranešime teigė: „Lyties teigiamą gydymą paprastai grindžia požiūris, kad nesuderinama lytinė tapatybė yra biologiškai nulemta. Šis požiūris niekada nebuvo moksliškai pagrįstas ir nėra profesinio sutarimo, kuris jį palaikytų.”

Ji kalbėjo, kad lyties disforija yra psichiatrinė būklė, todėl ji turėtų būti „tinkamai gydoma psichiatriniais metodais”.

„Skirtingų lyčių hormonai nėra pripažintas šių psichiatrinių būklių gydymas”, – sakė ji.

„Galima tikėtis, kad psichiatrinių būklių, kurios sąlygoja arba įtvirtina lyties disforiją, gydymas padės lyties disforija sergantiems asmenims geriau jaustis savo kūne, tačiau reikia atlikti daugiau tyrimų apie lyties disforijos gydymą taikant psichoterapiją ir psichiatriją, o ne lyties specialistų gydymą.”

Ji padarė išvadą: „Parengti PSO teigiamas rekomendacijas dėl suaugusiųjų lyties disforijos gydymo hormonais būtų per anksti ir moksliškai nepagrįsta. Suaugusiems asmenims su lyties nesutapimu ir asmenims, kuriems nustatytas lyties nesutapimas, turėtų būti prieinama terapija, kurios metu būtų tiriamas kontekstas, lėmęs jų lyties nesutapimą.”

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte