REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Priešingai nei Europoje, kinai turi kovoti su defliacija

ŠaltinisREMIX NEWS

Nors Europos Sąjunga, Jungtinės Valstijos ir daugelis kitų pasaulio šalių stengiasi sustabdyti infliaciją, Kinijos ekonomika susiduria su priešinga situacija – defliacija.

Pirmą kartą per daugiau kaip dvejus metus vartotojų kainos mažėjo, smarkiai sumažėjo tiek gyventojų, tiek įmonių išlaidos, o antroji pagal dydį pasaulio ekonomika stengiasi atkurti paklausos lygį.

Didėjanti krizė Kinijoje smogė JAV ir Europos rinkoms, o ekonomistai spėliojo, kokių padarinių tai turės pasaulio ekonomikai. Nerimą kelia ir didėjanti trintis tarp Kinijos ir Vakarų – JAV ir Kinijos vadovų derybos dėl prekybos prekėmis tampa vis labiau įtemptos.

Nors dauguma ekonomikų pranešė apie vartojimo padidėjimą po pandemijos. Didelė prekių ir paslaugų paklausa kartu su ribotomis atsargomis, taip pat energetikos krizė ir karas Ukrainoje daug kur padidino kainas, tačiau Kinijoje to neįvyko.

JAV ir Kinijos vadovų derybos dėl prekybos prekėmis tampa vis labiau įtemptos

Kinijos vartotojų kainų indeksas liepos mėn. sumažėjo 0,3 %, paskelbė Kinijos nacionalinis statistikos biuras (NBS) po to, kai birželio mėn. jis nekito. Apklausus analitikus buvo tikėtasi 0,4 proc. metinio smukimo, rodo Didžiosios Britanijos dienraščio “The Guardian” paskelbti duomenys.

Be to, šią savaitę paskelbti atskiri duomenys parodė, kad praėjusį mėnesį, sumažėjus pasaulinei Kinijos prekių paklausai, šalies importas ir eksportas sumažėjo labiau nei tikėtasi.

Automobilių kainos taip pat sumažėjo po to, kai Tesla, sumažindama elektromobilių kainas, sukėlė prekybos karą Kinijos rinkoje. Mažėjančios maisto kainos taip pat sumažino pragyvenimo išlaidas.

Šis reiškinys Kinijoje jau buvo pasireiškęs 2009, 2015 ir 2020 m., kai Pekinas į jį reagavo griežtomis pinigų politikos priemonėmis ir didelėmis fiskalinėmis paskatomis. Nors šį kartą Pekinas pažadėjo paspartinti kai kuriuos infrastruktūros projektus ir padidinti paramą smunkančiai būsto rinkai, daugelis ekonomistų nesitiki didelio statybų bumo, kaip buvo anksčiau, nes prezidentas Xi Jinpingas daugiausia dėmesio skiria ekonomikos pertvarkymui į naujus augimo variklius, tokius kaip pažangiosios technologijos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte