Prezidentūra reagavo į Rusijos pokštininkų paskelbtą pokalbio su Ž. Pavilioniu įrašą

ŠaltinisBNS

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio komentarai iškraipant prezidento statusą silpnina Lietuvos pozicijas, teigia šalies vadovo Gitano Nausėdos atstovas spaudai.

Taip Prezidentūra reagavo į Rusijos pokštininkų antradienį paskelbtą pokalbio su Ž. Pavilioniu įrašą, kuriame šis teigia, kad Prezidento vaidmuo Lietuvos politikoje yra „simbolinis“.

„Prezidento statusas yra apibrėžtas Lietuvos Respublikos Konstitucijoje. Bandymai jį iškraipyti susilpnina tarptautines Lietuvos pozicijas“, – BNS trečiadienį tvirtino Prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis. 

Pasak jo, G. Nausėda savo metiniame pranešime antradienį atkreipė dėmesį, jog Lietuvos užsienio politikos sėkmė tiesiogiai priklauso nuo demokratijos brandumo šalies viduje, sakydamas, kad „tik jausdamiesi stiprūs ir vieningi šalies viduje, įgysime daugiau užsienio politikos svertų“.

Dėl Ž. Pavilionio tinkamumo toliau vadovauti Užsienio reikalų komitetui, G. Nausėdos nuomone, turi spręsti Seimas.

„Prezidentas mano, kad spręsti dėl Seimo komitetų vadovų tinkamumo eiti pareigas turi pats Seimas“, – teigė R. Jasiulionis.

Rusijos pokštininkai, žinomi pravardėmis „Vovan“ ir „Lexus“, su Ž. Pavilioniu susisiekė dar pavasarį, apsimetę Lietuvoje gyvenančiu Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno štabo vadovu Leonidu Volkovu. Pokalbio įrašas paskelbtas antradienį.

Tuo pačiu metu jie vykdė provokacijas prieš Latvijos, Estijos, Ukrainos, Jungtinės Karalystės, Kanados ir kitų valstybių politikus.

Paviešintame pokalbyje Ž. Pavilionis tariamam pašnekovui siūlė nekreipti dėmesio į G. Nausėdos požiūrį.

„Tu nekreipk dėmesio. Mes dabar Vyriausybė. Ingrida (Šimonytė – BNS), mano premjerė, galvoja, kaip aš. Užsienio reikalų ministras galvoja kaip aš, mes – pati didžiausia partija, pas mus – parlamentinė respublika, o Prezidentas – simbolinis. Ir viskas“, – kalbėjo politikas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

  1. Pasipūtelis ir pagyrūnas. Vyti lauk tokį politiką iš vakdžios. Gėda tik daro Lietuvai Jaunikis už mokesčių mokėtojų pinigus

  2. stebiuosi, kad nuo pavasario pokstu iki siol jis vis dar sedi savo poste. Kazkaip letai viskas sukasi. Prezidentas turejo sureaguoti skubiau ir griezciau.
    Laikas gal Prezidentui parodyti stubura ir pasinaudoti igaliojimais?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis