REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Prezidento patarėja apie „Achemos“ vadovų poziciją: kolektyvinės sutartys nėra popierėlis

ŠaltinisBNS

Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovės „Achema“ darbuotojams pradėjus neterminuotą streiką, reikalaujant vadovybės pasirašyti kolektyvinę sutartį, prezidento patarėja sako, kad būtina skatinti kolektyvinius susitarimus ir didinti jų aprėptį.  

„Kolektyviniai susitarimai yra kriterijus, kuris atspindi socialinio dialogo kokybę bendrai, todėl pareiškimai, kad kolektyvinės sutartys tik popierėlis, labai sunkiai suprantami šiuolaikinėje Vakarų demokratijoje“, – po Gitano Nausėdos susitikimo su profesinėmis sąjungomis spaudos konferencijoje trečiadienį sakė prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė.  

„Prezidentas pabrėžia, kad socialinis dialogas svarbus modernioje valstybėje, kuri keliauja link to, kad gyventų visi jos gyventojai ir darbuotojai pagal europinius, vakarietiškus standartus, kad privalome rūpintis ir gerinti socialinio dialogo būklę, ypač socialinę partnerystę tarp darbdavių ir darbuotojų“, – sakė I. Segalovičienė.

Pasak jos, ateityje reikia siekti kuo aiškesnės politikos, skatinant tiek kolektyvinius susitarimus, tiek didinant jų aprėptį, žiūrint per darbuotojų prizmę. 

„Tai pagrindinis žingsnis kuriant kokybiškas darbo vietas“, – sakė G. Nausėdos patarėja. 

Susitikime dalyvavusi Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė sakė, kad „Achemos“ vadovybės pareiškimas, kad kolektyvinė sutartis yra tik popierėlis, pažeidžia Europos Sąjungos vertybes ir visų dirbančiųjų galimybę užsitikrinti normalias darbo sąlygas.

„Šiandien eskaluojami neva dideli atlyginimai „Achemoje“ yra uždirbami kruvinu prakaitu – nenormuojamais viršvalandžiais, kuriuos nustato darbdavys kiekvieną dieną pažeisdamas Darbo kodeksą ir jei viršvalandžius nuimtume, matytume liūdną vaizdą, kad darbuotojai, deja, „Achemoje“ uždirba 650-800 eurų į rankas“, – spaudos konferencijoje sakė I. Ruginienė. 

Jau trys metai mes esame maitinami pažadais ir jokių veiksmų nesiimama

„Šiai dienai vienintelio, ko reikalauja profesinė sąjunga, – ką išreiškė darbdavys žodžiu, kad įsipareigotų raštu. Jau trys metai mes esame maitinami pažadais ir jokių veiksmų nesiimama“, – pridūrė ji.

Profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis sakė, kad nestabili situacija įmonėje turi būti kuo greičiau sprendžiama. 

„Labai liūdna, kad 30 metų reikia įtikinėti darbdavius, kad kolektyvinis susitarimas yra socialinė taika įstaigoje, įmonėje, kur kartu sprendžiamos visos problemos dialogo būdu. Tai padeda, tą rodo visų kitų šalių praktika“, – sakė K. Juknis.

„Achemos“ darbuotojų streikas yra neterminuotas, jį žadama nutraukti tik tada, kai bendrovės vadovybė įvykdys pagrindinį profesinės sąjungos reikalavimą – pasirašyti kolektyvinę sutartį. Įmonės vadovas Ramūnas Miliauskas kartojo, kad to daryti neplanuoja. 

„Kolektyvinė sutartis, kaip toks popieriukas, tikrai nei vienai, nei kitai pusei garantijų neduoda“, – antradienį LRT radijui sakė R. Miliauskas.

„Kolektyvinė sutartis tai jau kažkoks atrodo auksinis dokumentas, šventas raštas. Nei pačiam darbdaviui tai nėra garantas, nei darbuotojui. Garantas – tai yra abipusis klausymas, šnekėjimas, suradimas bendro tono. Su tais pasiūlymais, ką jie yra pateikę, tokios sutarties negalime pasirašyti“, – antradienį streiko metu žurnalistams Jonavoje kalbėjo jis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte