Premjerė pasveikino susirinkusius į Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydį

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo tradiciniame Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydyje „Su Lietuva širdy“.

Pasak Vyriausybės vadovės, sąskrydis Ariogaloje visada yra išskirtinės svarbos įvykis, nes čia renkasi žmonės, nešiojantys Lietuvą širdyje, o „Tautiškos giesmės“ žodžiai apie stiprybę, kurios semiamasi iš praeities, šiame renginyje virsta įkvepiančia tikrove.

 „Čia susirinko žmonės, kurie žino, kad žodis turi svorį, todėl negalima bet ko vadinti tremtimi, genocidu, Holokaustu ar kitais baisiais dalykais, su kuriais tikri žmonės gyvenime yra susidūrę ir iki šiol nešiojasi šių baisių įvykių žaizdas“, – sakė premjerė.

 I. Šimonytės įsitikinimu, nors jau virš trisdešimt metų gyvename nepriklausomoje valstybėje, tačiau, deja, sunkių išbandymų debesys virš Lietuvos vis dar labai grėsmingi. Ypač pavojinga tai, kad mus bandoma suskaldyti, supriešinti, vykdomas intensyvus informacinis karas. Pabrėžta, kad Lietuva taip pat yra viena pirmųjų pasaulio valstybių, prieš kurią pritaikyta ypatingai ciniška agresijos forma – sukurtas nelegalios migracijos srautas, kuriuo siekiama priversti atsisakyti pagarbos esminėms laisvos šalies vertybėms, kurios „patrankų mėsa“ – gyvi žmonės.

„Esate žmonės, kurie daug iškentė, buvote grūdinami itin sudėtingais išbandymais, bet niekada neatsitraukėte nuo tarnystės Tėvynei ir neišsižadėjote meilės Lietuvai. Jūsų kova padėjo pamatus Sąjūdžiui ir nepriklausomos valstybės atkūrimui. Jūsų patirtis ir išmintis labai reikalingos ir dabar“, – sakė I. Šimonytė.

Premjerė teigė neabejojanti, kad šiandien diktatoriai Rytuose bando primesti sukarikatūrinto patriotizmo jauką, manipuliuoja žmonių baimėmis. Taip daroma niekaip negalint atleisti Lietuvai už tai, kad ši pirmoji išsivadavo iš Sovietų Sąjungos, tvirtai pasirinko Vakarų geopolitinę kryptį ir grįžo į Europos namus, taip pat už tai, kad, prisimindami savo patirtas kančias ir kovą už laisvę, stengiamės padėti ukrainiečiams, kartvelams, baltarusiams ir visiems kitiems, kurie bunda ar trokšta pabusti iš besitęsiančio sovietmečio letargo.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis