REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Prasidėjo popiežiaus Pranciškaus viešnagė katalikybės bastione – Maltoje

Šeštadienio rytą prasidėjo 36-oji popiežiaus Pranciškaus apaštališkoji kelionė. Dvi dienas truksiančio vizito Maltoje programoje – susitikimai su katalikais ir pilietinės visuomenės atstovais, malda toje vietoje, kur buvo prisiglaudęs prieš du tūkstantmečius į salą atvykęs šv. Paulius, Mišios aikštėje netoli Valetos miesto gynybinių sienų, apsilankymas Goco salos Marijos šventovėje, susitikimas su jūroje išgelbėtais migrantais.

„Ačiū, kad lydite mane per šią kelionę, kuri bus trumpa, bet graži“, – prieš pat lėktuvui nusileidžiant Pranciškus sakė jį lydintiems žurnalistams.

Šeštadienio rytą oro uoste popiežių pasitiko Maltos prezidentas. Po sutiktuvių oro uoste ir pirmo trumpo privataus pokalbio su valstybės vadovu, laukė vizitas Maltos prezidentūroje – oficialūs susitikimai su prezidentu ir premjeru, popiežiaus kalba Maltos politikams ir pilietinės visuomenės atstovams.

Jis tapo jau trečiu popiežiumi, nuo 1990-ųjų, apsilankiusiu Maltoje, prie kurios krantų, kaip tikima, 60 mūsų eros metais sudužo Šv. Paulių gabenęs laivas.

Katalikybė yra numatyta šalies konstitucijoje. 85 proc. iš daugiau nei pusės milijono šios šalies gyventojų save laiko tikinčiaisiais. Malta yra vienintelė ES valstybė, kur abortai yra visiškai uždrausti. 

Tačiau Maltą popiežius taip pat pasirinko dėl jos vaidmens valdant masinį Europą bandančių pasiekti migrantų antplūdį. Per daugelį metų į šią Viduržemio jūros salą atvyko tūkstančiai žmonių.

Savo penkiose kalbose, viena kurių turėtų nuskambėti migrantų centre, popiežius turėtų pakartoti savo raginimus geriau priimti atvykėlius, ypač po to, kai Rusijos pradėta invazija Ukrainoje sukėlė naują migracijos krizę Europos rytinėje dalyje.

„Malta yra simboliška keliais požiūriais“, – sakė buvęs prancūzų diplomatas, Viduržemio jūros regiono ekspertas Bernard’as Valero (Bernaras Valero). Jis atkreipė dėmesį į tarp Europos ir Afrikos esančios salos, kurią pavadino „migracijos tragedijos scena“,  strategiškai svarbią poziciją.

„Be to, pačios salos – su tomis laivo sudužimo, Šv. Pauliaus ir migracijos istorijomis – turi labai stiprią religinę simbolinę reikšmę“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Net ir paprastais laikais Maltoje gausu religijos simbolių – istorinių dažnai įspūdingai apšviestų bažnyčių ir kryžių gatvėse.

Ruošiantis popiežiaus vizitui buvo sutvarkytos labiausiai lankomos vietos, paklotas naujas grindinys, nors iki kovo 26 dieną įvykusių visuotinių rinkimų Pranciškaus vizitas buvo nustumtas į antrą planą.

Vos tik Leiboristų vyriausybė paskelbė apie savo naują pergalę rinkimuose, politinius plakatus pakeitė besišypsančio popiežiaus Pranciškaus atvaizdai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte