Prancūzijoje suspenduotas kunigas, ketinęs vesti moterį, pasiskelbusią Šventosios Dvasios „įsikūnijimu“

ŠaltinisTHE TABLET

Prancūzijos Frežiuso – Tulono vyskupija, kurią Vatikanas tikrina dėl prieštaringai vertinamų vienuolinių grupių veiklos, nušalino nuo pareigų kunigą ir uždarė pasauliečių katalikų asociaciją po to, kai šis atskleidė planus vesti moterį, kuri, pasak jo, yra Šventosios Dvasios „įsikūnijimas“.

Kunigas Antoine’as Coelho (Antuanas Koeljas), buvęs keturiasdešimtmetis „Kristaus legionierių“ kunigas, 2017 m. įkūręs asociaciją „Šventosios Dvasios namai“, vyskupijai patvirtino ketinimą „vesti ir sukurti šeimą“ su 26 metų ispane, teigiama vyskupijos pareiškime.

„Dėl šių doktrininių ir moralinių priežasčių t. Antoine Coelho buvo suspenduotas ir jam uždrausta vykdyti kunigo tarnystę“, – sakoma pareiškime.

Žiniasklaidos pranešimuose teigiama, kad dekretu dėl nušalinimo nuo pareigų jam neleidžiama išvykti iš vyskupijos ir konkrečiai uždrausta atlikti egzorcizmus.

Sausio mėn. kunigas Coelho Madrido katalikų savaitraščiui „Alfa & Omega“ sakė, kad „gyvename naujoje eroje, kurioje turime kitaip gyventi savo tikėjimu, esame pašaukti gyventi daug meilesniuose santykiuose su Dievu, kaip vyras su žmona“.

Kunigas Coelho yra sakęs, kad 2010 m. priėmė Šventosios Dvasios krikštą, o 2013 m. perėjo į Frežiuso – Tulono vyskupiją. Prancūzų dienraštis „La Croix“ jį apibūdino kaip „mistiškai nusiteikusį, sakantį kartais vos suprantamas homilijas“.

Frežiuso – Tulono vyskupas Dominique’as Rey (Dominykas Rejus), pirmasis charizminės „Emanuelio“ bendruomenės prelatas, susitiko su šios mažos bendruomenės nariais ir pasiūlė jiems dvasinį palydėjimą.

Du arkivyskupai kovo 10 d. baigė tris savaites trukusią apaštališkąją vizitaciją vyskupijoje ir parengs ataskaitą apie ten vykstančius procesus.

Praėjusiais metais Vatikanas sustabdė šventimus šioje vyskupijoje po to, kai jos metropolitas, Marselio arkivyskupas kardinolas Jeanas-Marcas Aveline’as (Žanas Markas Avelenas), atlikęs faktų nustatymo vizitą, ištyrė pranešimus, kad vyskupija buvo pernelyg atvira naujoms bažnytinėms grupėms ir be atrankos priiminėjo seminaristus.

Vyskupui Rey vadovaujant vyskupija garsėjo neįprastai dideliu pašaukimų skaičiumi. Pastaraisiais metais padaugėjo skundų dėl piktnaudžiavimo kai kuriose grupėse ir paviršutiniško rengimo seminarijose.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte