REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Popiežius susirūpinęs menku gimstamumu Italijoje

ŠaltinisCNA

Popiežius Pranciškus pirmadienį Apaštališkųjų rūmų Klemenso salėje Italijos Respublikos prefektams išreiškė susirūpinimą dėl mažo gimstamumo šalyje, apgailestaudamas, kad dažnai „šunys užima vaikų vietą”, kaip rašo CNA.

Šv. Ambraziejaus liturginės šventės proga Pranciškus priėmė Italijos vidaus reikalų ministrą ir prefektų delegaciją, mat, kaip priminė popiežius, iki netikėto kvietimo tarnauti Dievo tautai, nors ir kitomis istorinėmis aplinkybėmis, Ambraziejus buvo Milano prefektas.

Popiežius kvietė prefektus pagalvoti apie atsakomybę, kad italai galėtų susilaukti vaikų ir juos auginti, taip pat galėtų priimti imigrantus „kaip sūnus ir dukteris”.

Jis priminė, kad šių valdžios institucijų užduotis – būti tarpininkėmis „tarp valstybės ir teritorijos, nuolat jungiančiomis visumą su dalimis, centrą su periferijomis, bendrąjį gėrį su rūpinimusi žmonėmis”.

Pontifikas išryškino tris iššūkius, su kuriais susiduria prefektai: viešoji tvarka, kritinės aplinkosaugos problemos ir rūpinimasis plūstančiais migrantais.

Kalbėdamas apie viešąją tvarką, pontifikas pabrėžė, kad tai prioritetas, kuriame „pagarba įstatymui turi būti derinama su rūpinimusi žmonėmis”.

Šventasis Tėvas pabrėžė, kad reikia suderinti „aukų apsaugą su teisingu elgesiu su nusikaltėliais”.

„Prie to prisideda ir didelė atsakomybė, su kuria susiduriate dėl rizikos, su kuria kasdien susiduria policijos pajėgų nariai, kurių globa taip pat yra jūsų rūpestis”, – tęsė jis.

Popiežius Pranciškus taip pat pažymėjo, kad „viešoji tvarka negali būti tvarkoma be asmeninės ir vidinės tvarkos. Tačiau kai ji egzistuoja, atsakomybė už viešąją tvarką jaučiasi kaip raginimas kurti tą darnaus sambūvio atmosferą, per kurią galima spręsti ir išspręsti sunkumus.”

„Sakyčiau, kad jūsų institucinė tarnystė yra tarsi institucinė tėvystė: ji vykdoma sąžiningai ir atsidavusiai, negailint nei aukų, nei bemiegių naktų, ir nusipelno mūsų dėkingumo”, – sakė jis.

Vėliau popiežius Pranciškus svarstė apie aplinkosaugos problemą ir „ekstremalias situacijas, kurios dabar yra dažnos ir įtraukia visus; susijusios su atmosferos reiškiniais, kurie turėtų būti neįprasti ir nepaprasti, tačiau dėl klimato kaitos tapo įprasti”.

Popiežius pažymėjo, kad prefektų pareiga yra „kuo geriau valdyti turimus išteklius ir sutelkti viešuosius bei privačius veikėjus”.

„Svarbu ir neatidėliotina, – pabrėžė jis, – tiek dabartyje, tiek ateityje suvienyti jėgas, kad laiku ir įžvalgiai apsaugotume mūsų bendrus namus.”

Galiausiai jis kalbėjo apie migrantų srautą į šalį – užduotį, kuri „nėra lengva, nes jiems patikėta rūpintis sužeistais ir pažeidžiamais žmonėmis, dažnai pasiklydusiais ir atsigaunančiais po baisių traumų”.

Šventasis Tėvas priminė, kad migrantai „yra veidai, o ne skaičiai”, kuriuos reikia išlaisvinti „iš nusikalstamų organizacijų, gebančių negailestingai spekuliuoti jų nelaimėmis, gniaužtų”.

„Jums patikėta sunki užduotis organizuoti tvarkingą priėmimą vietoje, grindžiamą integracija ir konstruktyviu įsitraukimu į vietos struktūrą”, – pabrėžė jis.

Popiežius taip pat pažymėjo, kad „turime rūpintis. Turime priimti, lydėti, skatinti ir integruoti imigrantus. Jei to nėra, kyla pavojus”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte