REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

„Google“ pertvarkytas paieškų internete variklis pirmenybę teiks dirbtinio intelekto atsakymams

ŠaltinisAFP-BNS

„Google“ antradienį pristatė pertvarkytą paieškų internete variklį, kuris dažnai pirmenybę teiks dirbtinio intelekto (DI) atsakymams, o ne svetainių nuorodoms – tai vienas didžiausių paieškos sistemos pakeitimų per pastarąjį ketvirtį amžiaus.

„Google“ kasmetinėje kūrėjų konferencijoje paskelbtas pertvarkymas prasidės šią savaitę Jungtinėse Valstijose, o neilgai trukus – kitur pasaulyje.

Po šio pakeitimo „Google“ paieškos rezultatuose DI santrauka bus rodoma puslapio viršuje prieš įprastesnį nuorodų ir funkcijų išskleidimą. Šiuose DI atsakymuose, sukurtuose naudojant „Google“ technologiją „Gemini“, bus pateikiamos glaustos išvadų santraukos su nuorodomis į internetinius šaltinius, iš kurių gauta informacija.

„Gemini“ laikoma atsaku į stiprėjantį DI paremtų paieškos sistemų, tokių kaip „Perplexity“, spaudimą ir nuolat pasikartojančius gandus, kad „ChatGPT“ kūrėja „OpenAI“ kuria savo DI paieškos įrankį.

Be to, tokios paieškos tapo „Facebook“, „Instagram“ ir „WhatsApp“ funkcija, o naudotojai gali gauti informacijos iš interneto be „Google“ paslaugų.

Dalis vertintojų šias alternatyvas giria už tai, kad jos patogesnės nei dažnai perkrautos klasikinės paieškų sistemos, tuo tarpu kūrėjai ir smulkūs leidėjai nerimauja dėl šio pokyčio, kuris gali lemti drastišką naršymo internete įpročių pasikeitimą, nes reikiamai informacijai gauti nereikės kreiptis į svetaines.

Tyrimų bendrovė „Gartner“ prognozuoja, kad iki 2026-ųjų dėl DI robotų diegimo interneto srautai iš paieškos sistemų sunyks ketvirtadaliu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte