REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Popiežius norėtų apsilankyti Šiaurės Korėjoje

ŠaltinisAFP-BNS

Popiežius Pranciškus paprašė Pchenjano pakviesti jį apsilankyti Šiaurės Korėjoje – penktadienį per televiziją transliuotame interviu pontifikas pareiškė, jog neatsisakytų galimybės atvykti į šią izoliuotą šalį taikos labui.

Apie galimą popiežiaus vizitą į branduolinį ginklą turinčią šalį buvo užsiminta dar 2018 metais, kai tuometinis Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas (Mun Džejinas) dėjo diplomatines pastangas pagerinti santykius su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu (Kim Čen Unu). 

Katalikas Moon Jae-inas po viršūnių susitikimo su Šiaurės Korėjos lyderiu sakė, kad Kim Jong Unas jį patikino, jog pontifikas būtų „entuziastingai“ sutiktas šalyje.

Pranciškus tąsyk atsakė, jog norėtų atvykti, jei gautų oficialų Pchenjano kvietimą.

Tačiau 2019 metais žlugus antrajam Kim Jong Uno ir tuometinio JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) viršūnių susitikimui diplomatinės derybos įstrigo ir Pchenjanas iš esmės nutraukė ryšius su Seulu.

„Kai jie mane pakvies – tai reiškia, prašau, pakvieskite mane – aš neatsisakysiu“, – sakė popiežius Pietų Korėjos valstybiniam transliuotojui KBS. Interviu su pontifiku buvo parodytas penktadienį. 

„Tikslas yra tiesiog brolybė“, – pridūrė Pranciškus.

Pchenjano ir Seulo santykiai dar labiau atšalo, kai gegužę buvo prisaikdintas naujasis Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas (Jun Sukjolas). 

Jis pasiūlė suteikti Pchenjanui ekonominę pagalbą mainais į žingsnius denuklearizacijos link. Tačiau Kim Jong Uno režimas išjuokė šį  pasiūlymą, pavadinęs „absurdo viršūne“.

Anksčiau šį mėnesį Pchenjanas perspėjo, kad „nušluos“ Seulo valdžią, kaltindamas ją dėl neseniai izoliuotoje valstybėje kilusio COVID-19 protrūkio.

Šiais metais Pchenjanas atliko virtinę tarptautines sankcijas pažeidžiančių ginkluotės bandymų, įskaitant pirmąjį nuo 2017 metų tarpžemyninės balistinės raketos paleidimą visu nuotoliu.

„Dėti pastangas dėl taikos“

Popiežius ne kartą ragino Korėjos pusiasalio gyventojus „dėti pastangas dėl taikos“.

„Jūs, korėjiečiai, patyrėte kančių dėl karo“, – sakė jis.

Tikėjimo laisvė yra įtvirtinta Šiaurės Korėjos konstitucijoje, tačiau bet kokia religinė veikla už valstybės sankcionuotų institucijų ribų yra uždrausta.

XX amžiaus pradžioje, iki pusiasalio padalijimo, Pchenjanas buvo regioninis misionierių centras su daugybe bažnyčių ir klestinčia krikščionių bendruomene, todėl pelnė „Rytų Jeruzalės“ titulą.

Tačiau velionis Šiaurės Korėjos įkūrėjas Kim Il Sungas (Kim Ir Senas), dabartinio lyderio senelis, krikščionybę laikė grėsme savo autoritariniam valdymui ir ėmėsi griežtai persekioti krikščionis. 

Vėliau Šiaurės Korėjos režimas leido katalikiškoms organizacijoms šalies teritorijoje vykdyti pagalbos projektus, tačiau jokių tiesioginių ryšių su Vatikanu nepalaiko.

Kai 2014 metais popiežius Pranciškus lankėsi Pietų Korėjoje, jis aukojo specialias mišias, skirtas abiejų Korėjų susivienijimui.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte