REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministras Peter Szijjarto: europiečiai praras Europą

ŠaltinisREMIX NEWS

Norint apsaugoti Europos ateitį, reikia iš esmės pakeisti Briuselio migracijos politiką, kuri turėtų gerbti tarptautinę teisę, o ne bausti tuos, kurie veikia pagal ją, antradienį Madride pareiškė Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministras Péteris Szijjártó (Peteris Šijartas).

“Atsižvelgiant į tai, kad terorizmo grėsmė Afrikoje yra rimtesnė nei bet kada anksčiau, o ekonomikos plėtra sunkiai suspėja su gyventojų skaičiaus augimu, matome, kad nelegalios migracijos spaudimas Europai ir toliau didės”, – perspėjo P. Szijjártó.

“Jei ir toliau bus vykdoma Briuselio migracijai palanki politika, kyla realus pavojus, kad europiečiai praras Europą, nes Briuselio migracijos politika pritraukia žmones čia”, – pridūrė jis.

Po susitikimo su Ispanijos kolega José Manueliu Albaresu Szijjártó sakė, kad Ispanija, Belgija ir Vengrija sudarys vadinamąją rotacijos principu ES pirmininkaujančių šalių trijulę, kurioje Madridas padės Budapeštui tam tikrose srityse, kurios nepriklauso Vengrijos interesams ir kompetencijai.

šalys, saugančios savo sienas, laikosi tarptautinės teisės ir neturėtų būti baudžiamos už tai, kad atlieka savo pareigą.

Pasak Vengrijos užsienio reikalų ministro, šio klausimo svarbą didina labai rimti iššūkiai, su kuriais šiandien susiduria žemynas, vienas iš jų – nelegali imigracija, rašo Vengrijos naujienų portalas “Magyar Hirlap“.

Kaip pažymėjo Szijjártó, tai rodo faktas, kad praėjusiais metais į Ispaniją atvykusių migrantų skaičius, palyginti su 2022 m., išaugo 82 proc., o Kanarų salų regione šiemet, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, jų skaičius padidėjo 6,5 karto. Tuo tarpu Vengrija taip pat patiria vis didesnį spaudimą – praėjusiais metais valdžios institucijos užkirto kelią 170 000 neteisėtų sienos kirtimų.

Szijjártó pabrėžė, kad šalys, saugančios savo sienas, laikosi tarptautinės teisės ir neturėtų būti baudžiamos už tai, kad atlieka savo pareigą.

Jis teigė, kad tarptautinė teisė labai aiškiai nurodo, jog priverstinai bėgti priversti asmenys gali laikinai pasilikti pirmoje saugioje šalyje, į kurią atvyksta, tačiau niekas neturi teisės atvykti į antrą, trečią ar ketvirtą saugią šalį.

“Taigi Europos Sąjunga turėtų gerbti tarptautinę teisę, o ne bausti tuos, kurie jos laikosi, kad būtų lengviau susidoroti su migracijos spaudimu”, – sakė jis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte