Penkeri metai su „Amoris laetitia“

ŠaltinisVATICAN NEWS

Posinodinį apaštališkąjį paraginimą „Amoris laetitia“ (liet. „Meilės džiaugsmas“) popiežius Pranciškus pasirašė šv. Juozapo šventės dieną, kovo 19-ąją. Šiemet minimos „Amoris laetitia“ penktosios pasirašymo metinės. Popiežiaus Pranciškus šiuos meus paskelbė Šeimos metais.

Prieš penkerius metus paskelbtą popiežiaus Pranciškaus dokumentą sudaro devyni skyriai. „Vatican News“ rašoma, kad įvade popiežius prašė lėtai jį perskaityti. „Galimas daiktas, kad sutuoktiniams labiau rūpės ketvirtas ir penktas skyriai, pastoracijos darbuotojus ypač domins šeštas skyrius, o visiems labai aktualus pasirodys aštuntas skyrius. Tikiuosi, jog kiekvienas skaitydamas pasijus pašauktas kupinas meilės rūpintis šeimos gyvenimu, nes ji yra ne problema, bet pirmiausiai galimybė“ (AL 7).

Pranciškus siūlo tris raktažodžius – „palydėti“, „įžvelgti“, „įtraukti“.

Kaip teigiama „Vatican News“, daugiausiai dėmesio sulaukė aštuntasis dokumento skyrius, skirtas toms situacijoms, kai šeimų gyvenimas ne visiškai atitinka Viešpaties trokštamą šeimos idealą. „Pranciškus siūlo tris raktažodžius – „palydėti“, „įžvelgti“, „įtraukti“. Pabrėždamas būtinumą su sielovadiniu įžvalgumu įsigilinti į konkrečias žmonių situacijas, popiežius prašo vengti apibendrinimų, neatsižvelgiančių į konkrečių situacijų sudėtingumą“.

Toliau tęsiama: „Pakrikštytieji, kurie išsiskyrė ir sudarė naują civilinę santuoką, neturi jaustis atskirti nuo bažnytinės bendruomenės“. „Popiežius ragina sudėtingose šeimyninėse situacijose gyvenančius tikinčiuosius su pasitikėjimu pasikalbėti su savo ganytojais, o ganytojus popiežius prašo su meile ir kantrybe išklausyti, nuoširdžiai įsigilinti į žmonių dramas, stengtis suprasti jų požiūrį, padėti jiems suprasti savo padėtį Bažnyčioje“, – rašoma „Vatican News“.

Daugiau.  

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis