Novako Djokovičiaus kovos už teisę žaisti visur, laisvę skiepytis ir dvasios ramybę

Visas pasaulis užgniaužęs kvapą stebi pirmosios pasaulio raketės Novako Djokovičiaus (Novako Džokovičiaus) kovą su Australijos valdžia dėl teisės išsaugoti savo Australijos atvirojo teniso čempionato nugalėtojo vardą ir 21 kartą laimėti Didžiojo kirčio turnyrą.

Vizą gavo po anoniminės patikros

Mat visi „Australian Open“ dalyviai privalo būti vakcinuoti nuo COVID-19 arba įrodyti, kad negali to padaryti dėl medicininių priežasčių.

Vienas iš tokių „ypatingųjų“ yra Novakas, gerai žinomas skiepų priešininkas ir alternatyvių sveikatos palaikymo metodų šalininkas. Neoficialiais duomenimis, N. Djokovičius yra tik vienas iš penkių neskiepytų teniso žaidėjų, esančių pirmajame vyrų reitingo šimtuke.

Viktorijos valstijos, kurioje vyks turnyras, vyriausybė tvirtina, kad iš kelių šimtų užsienio tenisininkų, trenerių ir juos lydinčio personalo atvykusių į „Australian Open“ turnyrą gavo tik 26 paraiškas dėl neskiepijimo. Teigiama, kad visos jos buvo peržiūrėtos anonimiškai, t. y. gydytojai nežinojo žmonių, kurių bylas jie peržiūrėjo, vardų ir pavardžių.

Galiausiai N. Djokovičiaus paraiška buvo patvirtinta ne todėl, kad jis yra superžvaigždė ir užtikrina turnyro organizatoriams aukštus reitingus bei dideles pajamas, o todėl, kad Novakui tikrai nerekomenduojama skiepytis.

Tačiau daugelis politikų ir paprastų australų netiki šiomis istorijomis ir reikalauja paviešinti priežastis, dėl kurių N. Džokovičius galėjo apeiti taisykles. „Gydytojo ir paciento konfidencialumas čia netinkamas“, – socialinėje žiniasklaidoje rašė vienas supykęs „ozis“.

Pagal galiojančias Australijos taisykles toliau išvardytos aplinkybės laikomos pagrindu atleisti nuo kovidų imunizacijos: širdies problemos per pastaruosius tris mėnesius; didelė operacija arba hospitalizacija dėl gyvybei pavojingos ligos;persirgimas kovidu per pastaruosius šešis mėnesius; sunkus nepageidaujamas vakcinos nuo COVID-19 poveikis praeityje; nėštumas; psichikos sveikatos problemos.Nėra žinoma kuri šių priežasčių tapo pretekstu N. Djokovičiui gauti Australijos vizą.

Pirmoji psaulio raketė Novako Djokovičius / Soc. tinklų nuotr.

Atvykus į oro uostą pirmoji pasaulio raketė buvo labai „šiltai“ sutikta. N. Džokovičius iš karto buvo nuvestas į specialią patalpą, kur iš jo buvo atimtos ryšio priemonės ir jis kelias valandas buvo apklausiamas, kad būtų patvirtinti jo dokumentai, leidžiantys prašyti atleidimo nuo skiepų.

Pranešama, kad žymųjį čempioną Melburno oro uoste dėl su viza susijusios klaidos sulaikė Australijos pasienio tarnyba. Buvo teigiama, kad N. Djokovičius bandė įvažiuoti į Australiją su tokia viza, kuri neleidžia Novakui skiepytis nuo koronaviruso. Taip pat pranešama, kad atvykus N. Djokovičiui dokumentų buvo „minimaliai“, o pažymos buvo patvirtintos tik vieno gydytojo.

Tenisininkas oro uoste buvo „marinuojamas“ daugiau nei šešias valandas. Jis buvo laikomas izoliuotame kambaryje ir stebimas policijos, o paskui perkeltas į karantino viešbutį„ParkHotel“, kuriame šiuo metu gyvena 32 pabėgėliai ir prieglobsčio prašytojai..

Serbų žurnalistas SašaOzmo visa tai, kas dabar vyksta, pavadino viešu N. Džokovičiaus pažeminimu: „Tenisininkas laikosi visų šios šalies valdžios institucijų nustatytų taisyklių. Jis skraido po visą pasaulį, o tie patys žmonės, kurie patvirtino paraišką, sako, kad negalite niekur vykti, todėl esate izoliuotas kambaryje. Taip negalima elgtis su niekuo. Tai viešas pažeminimas.“

„Žiniasklaida sėja baimę ir paniką tarp žmonių“

Viešai žinoma, kad N. Djokovičius užsikrėtė kovidu 2020 m. birželį, per „Adria Tour“ parodomuosius turnyrus Balkanuose. Po šio įvykio Novakas vengė bet kokios informacijos dėl jo skiepijimo nuo koronaviruso ir paaiškinimų, kodėl vakcina jam gali būti kontraindikuotina.

Anot pirmosios pasaulio raketės, tokia informacija gali suteikti oponentams ir šmeižikams papildomą kozirį ir neigiamai paveikti visą jo įvaizdį. Dėl tokio požiūrio mažai tikėtina, kad pirmoji pasaulio raketė atskleistų savo diagnozę net ir kilus skandalui Australijoje.

Priešingu atveju pati „gydytojo ir paciento konfidencialumo“ sąvoka taps fikcija ir ateityje nė vienas sportininkas negalės būti tikras, kad intymi informacija apie jo sveikatos būklę nebus paviešinta prieš jo valią. Tad serbo atvejis yra rimtas precedentas, kai kalbama apie asmens sveikatos būklės konfidencialumo ribas

Nenuostabu, kad N. Djokovičius kritiškai vertino žiniasklaidos pranešimus apie jo poziciją dėl skiepų nuo koronaviruso.

„Žiniasklaida daug spekuliuoja šiuo klausimu, tai mane labai liūdina, jie daro savo prielaidas remdamiesi tuo, ką sakiau prieš metus. Šiuo metu visuomenėje (ir ne tik sporte) jaučiamas atotrūkis tarp tų, kurie skiepijasi, ir tų, kurie neskiepijasi. Tai siaubingas dalykas būti diskriminuojamam už tai, kad sau pačiam leidi nuspręsti, kas tau geriausia. Esu nusivylęs visuomene ir tuo, kaip žiniasklaida dėl to daro spaudimą žmonėms. Yra per daug dviprasmybių, per daug informacijos, kuri neatitinka tikrovės.

Pirmoji psaulio raketė Novako Djokovičius / Soc. tinklų nuotr.
Pirmoji psaulio raketė Novako Djokovičius / Soc. tinklų nuotr.

Laikausi savo ankstesnės pozicijos. Neatskleisiu, ar buvau skiepytas, ar ne. Tai mano asmeninis reikalas, todėl manau, kad klausimas yra netinkamas. Šiandien per daug žmonių leidžia sau teisti žmogų už jo pasirinkimus. Nesvarbu, ką atsakysite, jie jus iškeiks.

Žiniasklaida tapo tuo, kuo neturiu žodžių jai apibūdinti. Ji sėja baimę ir paniką tarp žmonių, nenoriu būti to dalimi. Jaučiu, kad jie visi yra priešiški. Nenoriu suteikti jiems priežasties ką nors apie mane rašyti. Dabar kai kurie jūsų redaktoriai gali pasinaudoti mano žodžiais ir iš jų padaryti skandalą“, – „BlicOnline“ citavo N. Djokovičiaus žodžius.

Dvasingumo praktikos – kasdienybė

Gali būti, kad N. Djokovičiaus skeptiškumą vakcinacijos atžvilgiu lemia jo dvasinės paieškos.

Jo motina Diana yra sakiusi, kad serbui 2009 m. Vimbldono turnyro finale įveikti RogerįFedererį padėjo Dievas: „Novakas tiki Dievu, jis laiko save išrinktuoju. Jis nešioja kryželį iš Hilandaro vienuolyno Graikijoje, jam tai teikia ramybę ir laimę. Jis taip pat meldžiasi ryte ir vakare.“

Be kryžiaus, serbas taip pat nešioja brachanicą – vilnonį ortodoksų vėrinį, paplitusį Balkanuose. N. Djokovičius turi apyrankę, kurią sudaro 33 mazgai – jie dažniausiai naudojami kaip Jėzaus maldos skaičiuoklė.

Žiniasklaidoje taip pat buvo daug pranešimų, kad serbas reguliariai skaito Bibliją. Buvo manoma, kad tai susiję su jo vaikyste – jis augo religingoje šeimoje ir gyveno beveik už kelių žingsnių nuo bažnyčios.

2011 m. balandį Serbijos patriarchas Djokovičiui už labdaringą veiklą ir paramą Kosovo ir Metohijos bažnyčioms įteikė aukščiausią bažnytinį apdovanojimą – Šventojo Savos ordiną. Šia proga ką tik tuomet „Australian Open“ turnyrą laimėjęs serbas sakė: „Tai svarbiausias apdovanojimas mano gyvenime, nes pirmiausia esu ortodoksas, o tik paskui sportininkas.“

Pirmoji psaulio raketė Novako Djokovičius / Soc. tinklų nuotr.

2014 m. jo pozicija šiek tiek sušvelnėjo. Interviu britų laikraščiui „The Guardian“ jis sakė, kad yra ortodoksas, bet „ne religingas, o tikintis žmogus“.

Tačiau N. Djokovičius nuo bažnyčios nenutolo. Pavyzdžiui, 2018 m. jis paskelbė nuotraukas iš cerkvės Nicoje, kuri yra arčiausiai jo namų Monte Karle.

N. Djokovičius aiškino, kad tikėjimas Dievu jam padėjo sunkiomis akimirkomis, tačiau taip pat blaiviai vertino religijos įtaką jo karjerai: „Mano nuomone, būtų nerealu manyti, kad uoli malda ką nors pavers realybe. Asmeniškai aš meldžiuosi ne dėl to. Jei rytinės maldos man atneštų pergales, logiška, kad visi žaidėjai, kurie meldžiasi, gali tikėtis laimėti titulus. Man malda yra labiau apmąstymas, apsivalymas ir viltis.“

Viename interviu jis yra apibūdinęs, iš ko susideda jo maldos: „Pirmiausia dėkoju už savo kūną, už save, už galimybę toliau vystytis kaip daugialypei būtybei. Esu dėkingas už savo šeimą, už savo protą, už didelę lovą, už gražiausią saulėtekį.“

Tame pačiame interviu jis samprotavo apie geriausią patarimą gyvenimui: „Būkite atviri. Kai esi atviras naujiems dalykams, gali sugerti viską, kas tave supa šiame nuostabiame pasaulyje.“

Nuo 2010-ųjų pradžios jis perėmė daugelį dalykų, į kuriuos stačiatikybė žiūri nepatikliai – užsiiminėja joga, medituoja, lankosi ezoterika garsėjančiose vietose, bendrauja su budizmo adeptais.

Novakui joga ir meditacija tapo jo holistinio principo pagrindu, ant kurio jis ruošiasi ne tik tenisui, bet ir gyvenimui. Iš pradžių jis pradėjo lankyti jogą, kad išspręstų kvėpavimo problemas ir paįvairintų savo tempimo užsiėmimus, tačiau pamažu pasinėrė ir į dvasinį lygmenį.

„Medituoju ir užsiimu joga, nes man reikia optimalios proto būsenos, ramybės ir taikos, bet kartu ir laimės bei džiaugsmo. Kiekvienas turi savo būdą, kaip pasiekti tokią sąmonės būseną, kai esi geros nuotaikos, myli save, aplinkinius, planetą“, – 2018 m. žiniasklaidai sakė Novakas.

Tais pačiais metais jis atsakė klausantiems, ką kasdienės meditacijos jam duoda: „Sakykime taip. Nenoriu pasakoti, ką iš jų gavau, bet pasakysiu, ką praradau. Išnyksta baimė, nerimas, stresas.“

Visuomenės nepritarimas jo interesams ir įsitikinimams tik dar labiau sustiprina serbą. Juk jis jaučiasi gerai, kai visas pasaulis nusiteikęs prieš jį. „Kai neturi palaikymo, turi jo ieškoti savyje“, – po vienų Vimbldono varžybų samprotavo N. Djokovičius, nes jis yra įsitikinęs, kad visada yra teisus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

23 KOMENTARAI

  • galima gerbti susireikšminusį ir niekaip negalintį nulipti nuo savo puikybės pjedestalo žmogutį? Sportiniai pasilimai čia nė prie ko.

 1. todėl nesilaikysiu JOKIŲ eismo taisyklių. Važinėsiu ir prieš eismą, ir šaligatviais, ir aikštėmis, ir koridoriais. Ir jokių grteičio apribojimų nesilaikysiu. Ir statysiu mašiną ten, kur panorėsiu. Ir ką jūs man padarysit. Nes aš – asmenybė.

  • Taip, kalėjimai pilni tokių asmenybių. Kalėjimas gera vieta dvasios ramybei surasti, toli nuo pasaulio šurmulio, asketiška aplinka…

  • Australų federaliniam teismui pateiktame dokumente, kuriuo prašoma atšaukti sprendimą panaikinti N. Djokovičiaus atvykimo vizą, advokatai nurodė, kad „pirmojo teigiamo COVID PGR testo data buvo 2021 metų gruodžio 16-oji“.

   Tačiau Belgrado teniso federacija per „Facebook“ pranešė, kad teniso žvaigždė per gruodžio 17-ąją surengtą ceremoniją įteikė taures ir apdovanojimus geriausiems 2021-ųjų jauniesiems žaidėjams.

   Prie pranešimo buvo pridėtos kelios nuotraukos, kuriose N. Djokovičius pozuoja su federacijos pareigūnais ir maždaug 20 jaunųjų žaidėjų, laikančių taures ir apdovanojimus. Niekas nedėvėjo kaukių.

   Per ceremoniją Belgrado teniso federacijos vadovas Milanas Slavkovičius įteikė N. Djokovičiui ortodoksų ikoną už „viską, ką jis nuveikė dėl teniso ir sporto apskritai, už visus pasiekimus ir dosnumą, kurį jis kasdien rodo visoje planetoje“, sakoma pranešime.

   Tą renginį nuodugniai nušvietė Serbijos žiniasklaida.

   Gruodžio 16-ąją N. Djokovičius dalyvavo kitame renginyje, per kurį Serbijos nacionalinis paštas pagerbė jį, išleidęs pašto ženklų seriją su juo atvaizdu ir sporto pasiekimais.

  • Jis nusikaltėlis, jei gavęs teigiamą PGR testą dalyvavo renginiuose ir dar be kaukės. Pats gali laisvai sirgti ir mirti, bet niekas nedavė jam teisės rizikuoti kitų sveikata.
   Arba jis melagis ir jokiu kovidu nesirgo.

   Tai kam čia pagarba – nusikaltėliui ar apgavikui?

   • ko čia stebėtis – tai juk taip žmogiška… Negi neperpratote žmogaus nuodėmingumo? Kas čia naujo?
    NIEKO NAUJO.

 2. neseniai vienas garsus kikboksininkas visa gerkle kovojo* prieš skiepus. Galinga jo *kova* greitai baigėsi reanimacijos skyriuje ir pas Abraomą.

 3. irgi pasaulis nesuprato…O susirgus,reikia gydyti žmones.Miršta daugiausia tiesiog laiku negydyti.Tai didelė dėmė Lietuvos Sveikatos sistemai ir PSO.Galima neabejoti ,kad šis sportininkas gydymą gavo ir gaus.Jei PSO mano,kad visas ligas išspręs skiepais ir nereiks gydymo,tai lengvų kelių ieškojimas.Biblijoje apie tai irgi parašyta.

  • ir į kovidinius skyrius ligoninėse. Medicinos personalas krinta iš nuovargio, pilna nesiskiepijusių galus atidavinėjančių ir dar kitus užkrečiančių.

 4. Skaitau komentarus ir stebiuosi, kiek esama kvailų žmonių ir iniciatyvių menkystų. Bet tai geras paaiškinimas, kas visada laižo batus nusikalstamoms valdžioms, kas skundė, šaudė, vežė į aušvicus ir sibirus „neteisingus“ kaimynus ir net giminaičius. Niekas nepasikeitė.

  • Kur čia matai iniciatyvą? Tai tik internetiniai pliurpalai.
   Ar esi už tai, kad kiekvienas pagal savo supratimą taisykles nustatinėtų? Ar tik genijams tai leistina?
   Valstybė yra tam tikras susitarimas, kai žmonės aukoja dalį savo laisvės dėl tokio socialinio susivienijimo, kad būtų pasidalijimas pareigomis ir saugiau gyventi.

   • o kokie čia žmonės taip susitarė, ar tie kuriuos grasino išmesti iš darbo, neleisti keliauti, neleisti i didesnę parduotuvę nueiti? Ar buvę abiturientai, kuriems grąsino, kad neprileis prie egzaminų, o gal studentai, kuriuos gąsdino, kad negalės mokytis ir išmes iš bendrabučių?
    O gal moksleiviai, kurie be GP negalės lankyti užklasinių veiklų?
    Dabartinę valdžią palaiko 20 proc. suaugusių gyventojų. Tai čia jie susitatarė? O tai tų 80 proc likusių suaugusiųjų nuomonė neįdomi ir nesvarbi ir reikia laužyti LR Konstituciją ir visus įstatymus? Laužyti LR Konstituciją – čia yra socialinis susivienijiamas?
    O sako vakcinos neturi šalutinių poveikių 🙂 Vien į tokius rašinėlius pasižiūrėjus – poveikis akivaizdus, Bet visgi po 5, 6 ar 8 skiepo tų kliedesių gerokai sumažės – nes nebeliks sveikatos. Jau buvę dviejų skiepų gerbėjai, internetuose verkia, kad po 3 negali atsigauti, tai kas bus toliau p 5-8 dozės?

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte