Niujorko valstija priėmė įstatymą dėl marihuanos rekreaciniais tikslais legalizavimo

ŠaltinisAFP-BNS

Niujorko valstijos įstatymų leidėjai antradienį priėmė įstatymo projektą, kuriuo legalizuojama marihuana rekreaciniais tikslais, o gubernatorius Andrew Cuomo (Endrius Kuomas) sakė, kad įstatymą pasirašys.

Niujorkas prisidės prie 14 kitų valstijų ir Kolumbijos apygardos, jau leidžiančių vartoti kanapes. Įstatymo projektą parėmė abeji valstijos įstatymų leidžiamosios institucijos rūmai, kuriuose tvirtą daugumą turi A. Cuomo Demokratų partija.

„Pernelyg ilgai kanapių draudimas neproporcingai taikytas nebaltaodžių bendruomenėms, skiriant griežtas įkalinimo bausmes“, – sakoma A. Cuomo pareiškime.

„Šiuo svarbiu įstatymu užtikrinamas teisingumas ilgai į šalį stumtoms bendruomenėms, pripažįstama nauja industrija, padėsianti augti ekonomikai, ir nustatomi tvirti saugikliai visuomenei“, – nurodė gubernatorius.

Jo biuras yra sakęs, kad dėl šio pakeitimo per metus gali būti surinkta 350 mln. dolerių (298 mln. eurų) papildomų mokesčių ir sukurta dešimtys tūkstančių darbo vietų.

Pagal įstatymą 21 metų ir vyresni asmenys galės pirkti kanapių ir auginti jas asmeninėms reikmėms namuose, o dalį gautų lėšų planuojama skirti narkomanų gydymui ir informavimui.

Niujorko valstija automatiškai panaikins ankstesnį žmonių teistumą, susijusį su nusikaltimais dėl marihuanos, kurie pagal naująjį įstatymą nebelaikomi nusikaltimais.

Taip pat panaikinamos bausmės už šio narkotiko kiekio iki 85 g laikymą, bus išplėsta dabartinė marihuanos medicininiais tikslais programa.

Valstija planuoja marihuanos pardavimą apmokestinti 9 proc. tarifu, o pajamos iš vieno papildomo 4 proc. mokesčio bus paskirstomos vietos ir apygardų administracijoms.

Įstatymas priimtas tokiu metu, kai A. Cuomo gresia tyrimas dėl jo įtariamo lytinio priekabiavimo prie darbuotojų moterų ir jų bauginimo, taip pat dėl kaltinimų, kad jo administracija dangstė su COVID-19 susijusius mirties atvejus globos namuose.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Liberalų logika visame gražume: legalizuoti narkotikus, o iš jų pardavimo gautas lėšas skirti narkomanų gydymui ir informavimui… Stipru 🙂

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte