Netylant kalboms dėl Vengrijos, Paryžiuje vyko LGBTQ paradas

ŠaltinisAFP-BNS

Paryžiuje šeštadienį apie 30 tūkst. žmonių dalyvavo kasmet rengiamame „Pride“ parade, kuris šiemet pirmą kartą prasidėjo viename iš Prancūzijos sostinės darbininkų klasės priemiesčių, pranešė policija.

Parado dalyviai, nešę vaivorykštės spalvų vėliavas ir įvairius plakatus, iš sostinės pakraštyje esančio Pantino priemiesčio žygiavo į Respublikos aikštę Paryžiaus centre – daugelio politinių susibūrimų susitikimo vietą.

Atokiau nuo madingo sostinės centro eitynės buvo pradėtos sąmoningai, siekiant į paradą įtraukti kuo daugiau dalyvių, pareiškė LGBT organizacijas Prancūzijoje vienijančios grupės „Inter-LGBT“ atstovas spaudai Matthieu Gatipon-Bachette (Matjė Gatipo-Bašet).

Šį savaitgalį „Pride“ paradai vyksta įvairiuose pasaulio miestuose, nors Europoje nuotaikas temdo ginčas dėl įvairių šalių požiūrio į LGBTQ teises.

Europos Sąjungos (ES) lyderiai ketvirtadienį per savo susitikimą pažėrė aštrios kritikos Vengrijos premjerui Viktorui Orbanui dėl naujo jo šalies įstatymo, draudžiančio suteikti nepilnamečiams prieigą prie bet kokios medžiagos LGBTQ tema.

O dieną anksčiau Briuselis nusiuntė laišką Vengrijos teisingumo ministrui su prašymu pateikti „išaiškinimus, paaiškinimą ir informaciją“ apie įstatymo elementus.

Laiške sakoma, kad kai kuriomis nuostatomis, kaip atrodo, „tiesiogiai pažeidžiamas diskriminacijos lyties ir lytinės orientacijos pagrindu draudimas“, kad jomis homoseksualumas, lyties keitimas „prilyginami pornografijai“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

      • Žinojimas ateina per stebėjimą ir ilgus pokalbius su tais, kuriuos norima pažinti. Pusė metų Kosove, pusė metų Irake, du mėnesiai Jemene ir savaitė Kuveite – manau, to užtenka. Ir apie tokių paradų darymą ten tikrai niekas net nesvajoja.

  1. Paraduoti su balionais ir vėliavėlėmis, tai ne darbus dirbti. Gal žinote pvz. iš ko gyvena tokie veikėjai kaip A. Rudomanski, A. Palecki, V. Simonko..? Ieškojau, bet niekur neradau iš ko jie uždirba sau duonai.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis