Meksikos Aukščiausiasis Teismas abortų draudimą paskelbė nekonstituciniu

ŠaltinisBNS

Meksikos Aukščiausiasis Teismas antradienį paskelbė istoriniu šiai konservatyviai Lotynų Amerikos šaliai vadinamą sprendimą, kad abortų draudimas yra nekonstitucinis.

Vienbalsiai priimtu sprendimu sudaroma galimybė moterims visoje Meksikoje siekti aborto be baimės būti patrauktoms baudžiamojon atsakomybėn ir galbūt atsidurti kalėjime.

Iki šiol ne daugiau kaip 12 savaičių nėštumo nutraukimas buvo legalus sostinėje Meksike ir dar trijose valstijose, o kitur abortai būdavo leidžiami tik išžaginimo atvejais.

Sprendimas paskelbtas užginčijus šiaurinės, prie JAV Teksaso sienos esančios Koahuilos valstijos baudžiamąjį kodeksą, kuriuo neseniai buvo uždrausti abortai po šeštos nėštumo savaitės.

Aukščiausiojo Teismo sprendimas taikomas visai Meksikai ir moterys tose valstijose, kur abortai draudžiami, galės siekti šios procedūros su teisėjo sprendimu, sakė šaltinis teismų sistemoje.

„Moteris turi paprašyti atlikti abortą. Kai atsisakoma tai padaryti, ji gali eiti pas teisėją,… o teisėjas nurodys atlikti abortą“, – sakė konstitucinės teisės specialistas ir abortų klausimų ekspertas Alexas Ali Mendezas (Aleksas Ali Mendesas).

Iki šiol ne daugiau kaip 12 savaičių nėštumo nutraukimas buvo legalus sostinėje Meksike ir dar trijose valstijose, o kitur abortai būdavo leidžiami tik išžaginimo atvejais

Meksikos valstijos gali priimti savo įstatymus, bet jie anuliuojami, jei prieštarauja Aukščiausiojo Teismo sprendimams.

Nesaugūs abortai yra ketvirta svarbiausia motinų mirties priežastis Meksikoje, nurodo už teisę į abortus kovojanti organizacija „Grupo de Informacion en Reproduccion Elegida“ (GIRE).

Kitur Lotynų Amerikoje abortai yra legalūs Urugvajuje, Kuboje, Argentinoje ir Gajanoje.

Abortai draudžiami Salvadore, Hondūre, Nikaragvoje, Dominikos Respublikoje ir Haityje, o kitose regiono šalyse leidžiami tik tam tikromis sąlygomis, pavyzdžiui, išžaginimo ar sveikatos problemų atvejais.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis