REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Kristaus tikėjimo šviesa Lietuvoje niekuomet nebuvo užgesusi, pažymėjo P. Parolinas Mišiose Romoje

Vasario 16-osios Mišias už Lietuvą Romoje su kardinolu Pietru Parolinu aukojo arkivyskupas Rolandas Makrickas, Popiežiaus ypatingasis komisaras Popiežiškojoje bazilikoje, kunigas Audrius Arštikaitis, Popiežiškosios lietuvių Šv. Kazimiero kolegijos rektorius, ir kolegijos dvasininkai. Mišiose giedojo Lietuvos choristai.

Mišiose dalyvavo ir Lietuvos ambasadorės – prie Šventojo Sosto ir Italijoje – dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė ir Dalia Kreivienė.

„Šaukimės Gailestingojo Jėzaus globos kilniai Lietuvos tautai, kurios kelionė dažnai buvo išmėginta sielvarto ir kančios, paženklinta ilgai trukusių kovų laisvei išsikovoti ir tapatybei išsaugoti“, – šventinę dieną kalbėjo kardinolas.

Jis pasidžiaugė, kad Vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas taip pat buvo lūžio taškas ir Šventojo Sosto diplomatiniuose santykiuose su Lietuva.

Kristaus tikėjimo šviesa Lietuvoje niekuomet nebuvo užgesusi, be kita ko pažymėjo Vatikano valstybės sekretorius P. Parolinas, kreipdamasis į Lietuvos nepriklausomybės šventės Mišių dalyvius.

Kardinolas prisiminė daugelio Lietuvos krikščionių ištikimybės Evangelijai liudijimą, taip pat minėjo du lietuvius palaimintuosius – J. Matulaitį ir T. Matulionį.

Vatikano valstybės sekretorius ragino įsigilinti į Bažnyčioje prasidėjusį liturginio gavėnios laikotarpio ir pasninko reikšmę.

P. Parolinas patikino, kad Dievo Gailestingumo žinia neatsitiktinai apsilankė lietuvių tėvynėje.

Jis priminė šios žinios nuo popiežystės pradžios įkvėptą šv. Joną Paulių II, taip pat popiežių Pranciškų, kuris sako, kad Dieviškojo gailestingumo žinia yra labai konkreti ir reikli gyvenimo programa, nes apima darbus, o vienas iš sunkiausiai įgyvendinamų darbų – atleidimas. Anot P. Parolino, pagiežos ir pykčio atsisakymas yra bene sunkiausiai įgyvendinamas „pasninkas“.

Melsdamas Dievą, kad Evangelija toliau įkvėptų Lietuvos visuomenę siekti bendrojo gėrio ir ginti pamatines vertybes – gyvybę, nuo prasidėjimo iki natūralios pabaigos, santuoka tarp vyro ir moters paremtą šeimą, kardinolas ragino melstis už taiką pasaulyje.

„Kaip reikia mums taikos! – pažymėjo Vatikano valstybės sekretorius. Mes, kaip tikintieji, kurie šaukiamės Jėzaus vardo, niekuomet neturime liautis tikėję, kad taikos stebuklas yra įmanomas, nes, popiežiaus žodžiais, karas visuomet yra žmonijos pralaimėjimas, pažymėjo kardinolas P. Parolinas, kviesdamas maldas už taiką pavesti Aušros Vartų Marijai Vilniuje ir kitose Lietuvos šventovėse pagerbiamai Švč. M. Marijai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte