REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Kristaus legionierių kongregacija pristatė seksualinio išnaudojimo ataskaitą

ŠaltinisCNA

Kristaus legionierių kongregacija trečius metus iš eilės paskelbia metinę ataskaitą. Joje apžvelgiami prisiimti įsipareigojimai, susiję su legiono narių prievartos aukomis ir saugių erdvių kūrimu, kaip pranešė CNA.

Remiantis pateiktais duomenimis, 1941-2022 m. mažiausiai 27 kunigai seksualiai išnaudojo nepilnamečius, t. y. 1,9 proc. kongregacijos kunigų.

Pranešama, kad nuo istorinės 1941-2019 m. ataskaitos paskelbimo gauta 11 skundų, susijusių su naujais atvejais. Trijuose iš jų „nepavyko patikrinti, ar buvo seksualiai išnaudojamas nepilnametis”.

Kaip teigiama, iš likusiųjų atvejų vienas kunigas buvo pašalintas iš kunigų luomo, du kunigai laukia civilinio ir kanoninio teismo proceso pabaigos, o dar vienas – bažnytinio teismo proceso pabaigos. Dar dėl keturių atvejų atliekamas kanoninis tyrimas prieš bažnytinį teismą.

Kalbant apie aukų priežiūrą, kaip teigiama, 42 aukomis rūpinasi nepriklausoma specializuota institucija „Eshmá”. Iš jų 29 žmonės patyrė seksualinę prievartą būdami nepilnamečiais, o 2 – jau suaugę. Be to, 11 aukų pranešė apie piktnaudžiavimą valdžia ir sąžine.

Kaip teigiama ataskaitoje, tiesioginis ryšys palaikomas su daugiau nei 60 iš 170 žinomų kunigų aukų, o tai sudaro 35 proc. visų aukų.

Be to, Kristaus legionierių pateiktoje trečiojoje metinėje ataskaitoje pažymima, kad 2023 m. planuojama sukurti komisiją, kuri „visuotinai ir sistemingai” spręstų piktnaudžiavimo valdžia ir sąžine reiškinį.

2022 m. buvo sukurta tarptautinė žalos atlyginimo programa. Per praėjusius metus šiuo tikslu Meksikos ir Ispanijos teritorijose buvo įsteigti komitetai ir išnagrinėta 11 bylų.

„Kongregacija supranta, kad jokia žalos atlyginimo suma negali kompensuoti piktnaudžiavimo padarytos žalos ar ją panaikinti.” Nepaisant to, pranešime teigiama, kad „ji siekia pasiūlyti visišką žalos atlyginimą, kad padėtų atkurti teisingumą ir palengvintų aukos gijimo procesą”.

Nuo 2010 m. finansinę kompensaciją iš Kristaus legionierių gavo 32 seksualinės prievartos aukos.

Ši religinė institucija siūlo keturių rūšių žalos atlyginimą: paramą reabilitacijai, finansinę kompensaciją, subsidijas pragyvenimo išlaidoms ir kitą institucinę paramą, pavyzdžiui, pagalbos susitikimus.

Visos jos nukentėjusiesiems siūlomos be jokių sąlygų ir apskaičiuojamos atsižvelgiant į prievartos sunkumą, aukos amžių ir institucijos patikrintą aplaidumą.

Praėjusiais metais baigėsi keturi iš šešių vykstančių kanoninių procesų. Viename iš jų nuspręsta dėl pašalinimo iš dvasininkų luomo, o kituose dviejuose uždrausta viešai eiti kunigo pareigas. Ketvirtoji byla, susijusi su kongregacijai nebepriklausančiu kunigu, buvo nutraukta.

Per tą patį laikotarpį buvo pradėti dar septyni procesai, taigi iš viso aktyviai vykdomi devyni. Visiems į bylą įsitraukusiems kunigams taikomi tarnystės apribojimai, kol bus išaiškinti faktai.

Kristaus legionas teigia, kad „visi žinomi atvejai apie piktnaudžiavusius kunigus”, kurie tebėra kongregacijoje, buvo perduoti Tikėjimo mokymo kongregacijai.

Per 2022 m. buvo baigtas nepriklausomas tyrimas „dėl pagrindinių vyresniųjų veiksmų”, susijusių su piktnaudžiavimo atveju, kuris įvyko iki 1992 m.

Buvo siekiama „nustatyti galimą asmeninę kongregacijos vadovų atsakomybę”, išskyrus steigėjo Marcialo Macielio atsakomybę.

Tyrėjo, Meksikos vyskupijos kanoninio teismo teisėjo, išvados buvo pateiktos Pašvęstojo gyvenimo institutų ir apaštališkojo gyvenimo draugijų dikasterijai ir Kristaus legionierių direktoriui.

Kalbant apie saugias erdves, šešias iš devynių institucijos teritorijų akreditavo specializuota organizacija Praesidium.

Be to, šiai sričiai paskirtas naujas tarptautinis direktorius, o kiekviena teritorija turi savo koordinatorių.

Tėvas Javieras Cerceda, Ispanijos teritorinis direktorius, laiške pakartojo, kad institucija yra visiškai pasirengusi padėti aukoms, su kuriomis palaiko ryšius, ir pasiūlė: „Tiems, kurie dėl kokių nors aplinkybių negalėjo žengti šio žingsnio, norime pasakyti, kad esame jūsų paslaugoms. Kad norime juos išklausyti, kad gerbiame, kai ateina jų laikas ir procesai, ir kad norime su jais susitikti.”

„Mūsų pačių istorija gali būti atkurta tik remiantis tiesa, teisingumu ir aukų, kurios yra jos dalis ir kurioms esame skolingi, išgydymu”, – tęsė jis.

Kreipdamasis į „visus žmones, kurie patyrė mūsų brolių išnaudojimo siaubą”, vienuolis pabrėžė, kad „suvokdami, jog negalime ištrinti praeities, esame neatšaukiamai įsipareigoję lydėti aukas jų gijimo kelyje”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte