REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Kitąmet Ylakių Šv. Roko koplyčiai sukaks 120 metų – svarbus prašymas

Kitąmet Ylakių Šv. Roko išpažinėjo koplyčiai sukaks 120 metų. Neogotikinė raudono mūro koplyčia garsėja didžiausiais šiaurės Žemaitijoje Šv. Roko atlaidais, kasmet rengiamais rugpjūčio mėn. antroje pusėje. Šia proga krašto visuomenininkai prašo pasidalinti svarbia medžiaga iš savo šeimų archyvų.

„Kitąmet Ylakių Šv. Roko koplyčiai – 120 metų. Tačiau pirmoji, medinė Šv. Roko koplyčia Ylakių kapinėse buvo pastatyta 1829 m. Tokią informaciją radau Ylakių bažnyčios inventoriaus aprašuose. O štai Šv. Roko atlaidams rengti, popiežiaus bulė gauta net 1743 m. Tad šiemet Šv. Roko atlaidai, tikriausiai, bus rengiami jau 280-ąjį kartą”, – Ylakių paskyroje rašo Virginija Žitkuvienė.

Ji – visuomenininkė, ilgametė kultūros centro darbuotoja, etnokultūros puoselėtoja ir skleidėja, veiklus ir aktyvus žmogus. Daug laiko atidavė Ylakių krašto istorijos garsinimui, žymių ylakiškių pažinimui. Įgyvendintas ne vienas projektas, kuris turi išliekamąją vertę. Jos dėka įrengti kompozitoriaus Broniaus Jonušo, bažnytinio paveldo (Ylakių Viešpaties apreiškimo Švč. Marijai bažnyčioje) muziejai, kampelis Ylakių krašto audėjoms atminti ir Ylakių krašto istorijos ir etnokultūros muziejus. Organizuoja edukacijas apie audimą, rengia vaikų kūrybines dailės stovyklas vaikams (2001-2020 m.), paruošė ne vieną teatralizuotai etnografinę programą Ylakių folkloro ansambliui.

„Pavasarį buvau išrinkta į Skuodo rajono Nematerialaus kultūros paveldo išsaugojimo komisiją. Pasitarę su seniūnu Vytautu Gudausku, pritarus Ylakių parapijos klebonui Vaidotui Vitei, nutarėme šalia kitų pasiūlymų, pirmiausia į sąvadą įtraukti Šv. Roko atlaidus, kurie Ylakiuose rengiami kapinėse. Pradžia padaryta”, – rašo V. Žitkuvienė.

„Tačiau komisija Vilniuje prašo ne tik turimų dokumentų, nuotraukų, filmuotos medžiagos, bet ir parapijiečių, atlaidų dalyvių prisiminimų, aprašymų. Domisi, ką kiekvienam iš mūsų reiškia Šv. Roko atlaidai, kaip jie švenčiami parapijoje, giminėje, šeimoje anksčiau ir dabar. Kaip buvo ruošiamasi jiems miestelyje, kaip puošiama koplyčia, bažnyčia, Šv. Roko altoriai, skulptūros. Ką būtų galima atgaivinti iš tarpukario laikotarpio ar ankstesnių metų pasirengimų, procesijų, puošybos elementų. Labai laukčiau Jūsų atsiliepimų, aprašymų, nuotraukų iš Jūsų šeimos albumų. Siųskite el. paštu kultura.ylakiai@gmail.com arba galite kelti tiesiai į Ylakių puslapį. Bus visiems įdomu, galėsime patikslinti detales, dalintis. Labai dėkoju už būsimus prisiminimus, nes tikiuosi jų sulaukti”, – kviečia žymi visuomenininkė.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte