Kinijos prezidentas ruošiasi į Maskvą, virtualiai kalbėsis su V. Zelenskiu

ŠaltinisBNS

Kinijos lyderis Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) planuoja kelionę į Maskvą ir virtualų pokalbį su ukrainiečių lyderiu Volodymyru Zelenskiu, pirmadienį skelbia leidinys „The Wall Street Journal“ (WSJ).

WSJ, remdamasis savo šaltiniais, pranešė, kad Xi Jinpingas kitą savaitę planuoja apsilankyti Rusijos sostinėje, o vėliau ketina virtualiai pasikalbėti su V. Zelenskiu. Tai būtų pirmasis jųdviejų pokalbis nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios, pažymi leidinys.

Pekinas oficialiai nekomentuoja šių pranešimų.

Kinija neseniai paskelbė poziciją dėl Rusijos karo Ukrainoje, kurioje pabrėžė, kad yra neutrali šalis, ir paragino abi šalis palaikyti dialogą.

Be to, JAV ir NATO įtaria, kad Pekinas gali svarstyti, ar teikti Rusijai karinę pagalbą, jos karui įžengus į antrus metus. Kinija atmeta tokius teiginius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Aišku, ko: Kinija Maskvai lieps net nebandyti dairytis į Centrinę Aziją: Kazachiją, Turkmėniją, Uzbekiją, Tadžikiją ir Kirgiziją. O Sibirą kinai jau seniai laiko savo teritorija – su japonais kinai jau mokės susitarti, Kamčiatką greičiausiai pasiims japonai. Kadangi dabar dominuojanti tema – karas Ukrainoje, niekam nė į galvą, kaip intensyviai kaunamasi dėl įtakos sferų Centrinėje Azijoje ir dėl milžiniškų šitos teritorijos turtų. Pavyzdžiui, Kazachija yra yra didžiausias urano tiekėjas pasaulyje – tiek visa Rusijos atominė energetika, tiek ir karinė pramonė yra visiškai priklausoma nuo Kazachijos urano. Tai tik vienas iš daugelio pavyzdžių, o kad kinams niekas neprasprūdo pro akis – aišku ir be žodžių.

    • Kinija savo teritorija lako visą Sibirą iki pat Uralo. Kai tik Maskva susikirto su Vakarais, kinai bemat suprato, kokia proga jiems pasitaikė ir naudojasi tuo, kad Maskva bus privresta sutikti su bet kokiomis Pekino sąlygomis. Kinija Vakarus gąsdina neva parama Rusijiai, o Rusiją – galimais sandėriasi su Vakarais. Remti Rusiją kariniu atvžilgiu Kinija tikrai nerems – vis dėlto Kinijos ekonomika perdaug susijusi su Vakarais, todėl kinai geriausiu atveju pažers rusams malonių žodžių ir miglotų pažadų. Visiškai sugriuvusi Rusija kinams nenaudinga – tuomet iškart nutrūktų žaliavų tiekimas Kinijai, bet stiprėjanti Rusija kinams netinka dar labiau, nes tada derėtis su rusais dėl Sibiro taptų nepayginamai sunkiau. Rusijai Kinijai – viso labo žaliavų sandėlis ir šioks toks vėzdas prieš Vakarus, kai reikia išsiderėti iš Vakarų kokių nors kinams naudingų sandorių. Rusų pralaimėjimai Ukrainoje leidžia kinams šokdinti Maskvą kaip tik nori, todėl aišku, kad kinai yra suinteresuoti išlaikyti dabartinį status quo – kiniai puikiai supranta, kad rusai jokio kito pasirinkimo neturi ir dabar dujas ir naftą iš Rusijos galima pupmuoti už grašius. Konfrontuodama su Vakarais Rusija visiškai nenumatė Kinijos faktoriaus, ir iš tikrųjų tai yra labai rimtas Rusijos užsienio politikos pralaimėjimas. Kaip tik kinų ir Centrinės Azijos koziriais ypač išradingai lošia Lukašenka, ir tai, kad Baltarusija gali tapti ypač stipriu Kinijos fortpostu prieš Europą – atrodo, kad šitą Europos diplomatijoje supranta toli gražu ne visi.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte