REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Kaip galėjo atrodyti Mergelė Marija?

ŠaltinisALETEIA

Adventas neįsivaizduojamas be Mergelės Marijos asmenybės apmąstymo. Paulių kapucinų vienuolyno feisbuko paskyroje pasirodė portalo „Aleteia“ publikacijos vertimas apie įdomų eksperimentą leidžiantį bent numanyti kaip savo žemiškame gyvenime atrodė Dievo Motina. Savo skaitytojams siūlome šį intriguojantį tekstą.

Brazilijos grafikas sujungė Turino drobulės duomenis su dirbtiniu intelektu, o jo darbas lėmė nuostabią Jėzaus Motinos Marijos išvaizdos rekonstrukciją.

Rio de Žaneire gimęs Átila Soares da Costa Filho (Atila Šoaresas da Kosta Filjas) baigė pramoninės grafikos studijas. Jis specializuojasi istorijos, filosofijos, viduramžių Bažnyčios, meno, antropologijos ir sociologijos srityse.

Jis yra kelių publikacijų ir straipsnių prestižiniuose žurnaluose, tokiuose kaip „Storia in Focus“ ir „Humanitas“, autorius. Jis taip pat padarė įdomią rekonstrukciją, kuri parodo, kaip Marijos veidas galėjo atrodyti sulaukus 25 metų.

Remdamasis viena iš naujausių Kristaus veido rekonstrukcijų, kurią sukūrė 3D grafikos ir animacijos ekspertas Ray Dowing (Rėjus Dauingas), kuris savo ruožtu rėmėsi Turino drobule, Soaresas nupiešė apytikslį, tačiau labai patikimą Marijos portretą.

Numanomas Marijos veidas jaunystėje (25 m.) / Pl.aleteia.org nuotr.

Kodėl pagrindas turėtų būti tik Kristaus veidas?

Átila į šį klausimą atsako labai paprastai. Jis laiko išeities tašku Šventojo Rašto teiginius. Kristus, kaip Dievas, tampa žmogumi per hipostatinę vienybę, tai yra, dieviškosios ir žmogiškosios prigimties sąjungą ir su išskirtiniu „biologiniu“ Marijos dalyvavimu. Bibliniai šaltiniai vienareikšmiškai pabrėžia, kad Šv. Juozapas buvo Jėzaus įtėvis, todėl jo biologinis dalyvavimas neįvyko.

Atsižvelgdamas į katalikų tikėjimą, Átila teigia, kad visiškai nekalto prasidėjimo procese Jėzus gavo 50% genetinės medžiagos iš Marijos, o kitus 50% – iš Šventosios Dvasios.

Todėl vienintelis žmogaus genetinis indėlis ateina iš Marijos ir jos karališkosios linijos, kaip Dovydo palikuonės.

Visa ši – remiantis doktrininėmis prielaidomis – analizė leidžia daryti paprastą išvadą: Kristus yra panašus į Marija. Tuo tarpu Turino drobulėje atsispindi jos Sūnaus atvaizdas, artimiausias mūsų turimai tikrovei, todėl iš jos perskaityti bruožai turėtų būti perkelti į moterišką lytį.

Kitas žingsnis buvo pasitelkti nepaprastas šiuolaikines technologijas, tokias kaip skaitmeninė animacija, įkvėpti Marijos veidui gyvybės.

Rezultatas nustebino patį tyrėją, išskirtinį meno žinovą. Kaip paaiškėjo, gautas atvaizdas gerokai skiriasi nuo Marijos atvaizdų, kuriuos žinome iš renesanso ar baroko laikotarpių.

Kaip pabrėžia Átila, šios eksperimentinės rekonstrukcijos rezultatams pritarė vienas iš pirmaujančių drobulės ekspertų Barri M. Schwortz (Baris M. Švorcas), oficialus fotografas dalyvavęs istoriniame Turino drobulės tyrimų projekte 1978–1981 m.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

9 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte