Įkvepiantys mokytojų poelgiai pandemijos metu sužavėjo visą pasaulį

ŠaltinisALETEIA

Šiandien visame minima Pasaulinė mokytojų diena, kuria pabrėžiamas mokytojų vaidmuo mūsų gyvenime. Šių metų UNESCO skelbiama tema – „Mokytojai – švietimo sistemos atkūrimo pagrindas“, atsižvelgiant į pandemijos poveikį švietimui apskritai.

Pandemija paliko didelį antspaudą visų gyvenimuose, palietė visas sritis – taip pat iš švietimo.

Skirkime laiko apgalvoti ir pripažinti, kad pedagogai atlieka pagrindinį vaidmenį mūsų vaikams gaunant išsilavinimą, būtiną jų gerai ateičiai. Taip pat svarbu pamąstyti apie tai, kaip atsidavusiai jie kasdien tarnauja mums, o ypač atsižvelkime į tebesitęsiančios pandemijos jiems keliamus reikalavimus ir sunkumus.

Šios penkios neeilinės ir įkvepiančios „Aleteia“ pasidalintos istorijos padės jums šiek tiek suprasti, kokį įkvepiantį darbą mūsų mokytojai atlieka, net ir už klasės ribų, ir kaip mokytojao, kurie dirba iš pašaukimo, nusipelno mūsų visų dėkingumo ir susižavėjimo.

Vaiko priežiūros paslaugos

Viena mokytoja norėjo būti tikra, kad jos mokinio naujagimiu broliuku bus gerai pasirūpinta, kai visa šeima susirgo COVID-19, tad ji pagelbėjo šeimai prižiūrėdama jų mažylį sunkiu metu. Tai yra nuostabus gerumo aktas, pareikalavęs laiko, meilės ir didelės atsakomybės.

Mokytoja Luciana Lira (Lučiana Lira) priglaudė naujagimį, kurio šeima kovojo su COVID-19. Štai jų nuotrauka.

Mokytoja Luciana Lira / Facebook nuotr.

Maitinimas

Vienas neįtikėtinas mokytojas, norėjo būti tikras, kad jo mokiniai per COVID-19 gaus ne tik išsilavinimą, bet ir maisto, padedančio pamaitinti jų protus ir kūnus. Šio mokytojo pastangos buvo tikras meilės darbas.

Mokytojas Zane (Zein) iš Grimsbio (Anglija) kasdien, nešdamas ant nugaros sunkią, maisto pilną kuprinę, nueidavo 5 mylias, kad pristatytų savo mokiniams pietus.

Mokytojas neša maistą vaikams / Youtube stop kadras

Kūrybiškumas

Vienas iš pandemijos iššūkių buvo užtikrinti, kad vaikai laikytųsi griežtų higienos reikalavimų, bet nesijaustų išsigandę. Ši mokytoja, panelė Woods (Vuds) savo išradinga idėja, antspaudų dėjimu ant abejų vaikų rankyčių ir priežiūra, kad jie būtų gerai nuplauti, sugebėjo priversti mokinius dažniau plauti rankas.

Geniali mokytojos idėja, kaip paskatinti vaikus plauti rankas, sužavėjo daugelį.

Mokytojos ranka / Twitter nuotr.

Papildoma mylia

Na, greičiau kelis šimtus metrų, bet šis mokytojas nusprendė laisvalaikiu nueiti pas savo mokinę į namus, ir suteikti jai papildomos pagalbos, kai jai sunkiai sekėsi matematika. Jis sėdėjo lauke, kad būtų saugus COVID-19 atstumas, ir atsinešė reikiamos medžiagos, kad padėtų jai suprasti matematiką.

Neeilinio mokytojo neeilinis ir poelgis.

Mokytojas lauke / Twitter nuotr.

Tėvų padrąsinimas

Viena mokytoja rado laiko pranešti savo mokinių mamoms ir tėčiams, kad jie puikiai dirba pandemijos metu. Jos žodžiai buvo būtent tai, ką tėvams reikėjo išgirsti, ir parodė, kaip stipriai ji supranta, kad tėvams, kaip ir mokiniams, gyvenime taip pat reikia padrąsinimo.

Štai trumpa ištrauka iš to, ką mokytoja parašė savo mokinių tėvams karantino metu: „Šiandien rašau jums pirmiausia kaip motina. Ši savaitė buvo sunki. Trečioji buvimo namuose savaitė, ir kaip motina šią savaitę jaučiu įtampą. Mano pačios vaikams mokykloje buvo skirta labai daug darbų, o aš tiesiogine prasme nesugebėjau su jais susidoroti. Žongliruodama savo darbu ir vaikų darbais mokykloje, ir apskritai bandydama išgyventi pandemiją, šią savaitę tikrai pajutau įtampą.“

Mokytojos žinia buvo šiltai sutikta – pandemijos metu ją būtų norėjęs išgirsti kiekvienas tėvas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis