REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Europos Parlamentas žengė žingsnį prieš surogatinę motinystę

ŠaltinisCNE NEWS

Gyvybę ginančios organizacijos ir politikai džiaugiasi, kad Europos Parlamente priimtas kovos su prekyba žmonėmis projektas. „Reprodukcinis išnaudojimas” yra pakeliui į tai, kad taptų nusikaltimu visoje ES, praneša „CNE News”.

Siekdami kovoti su prekyba žmonėmis ir padėti jos aukoms, Europos Parlamento Moterų teisių ir pilietinių laisvių komitetai priėmė pozicijos projektą dėl peržiūrėtų taisyklių. Keletas EP narių norėjo į šį projektą įtraukti „surogatinę motinystę reprodukcinio išnaudojimo tikslais”. Ketvirtadienį vykusiame balsavime ši pataisa buvo patvirtinta tvirta balsų dauguma.

Nors tekste palikta vietos interpretacijoms, politikai ir už gyvybę pasisakančios organizacijos džiaugsmingai reaguoja į šį rezultatą. Pataisą pateikė Prancūzijos europarlamentaras François-Xavieras Bellamy, atstovaujantis centro dešiniųjų Europos liaudies partijos (EPP) frakcijai. Patvirtintą projektą jis vadina „labai svarbiu žingsniu siekiant apsaugoti pažeidžiamiausius žmones ir kovoti su kūnų komercializacija”.

Tačiau jo pataisa sulaukė ne tik konservatyviųjų pažiūrų, bet ir platesnio palaikymo. Keli socialistai europarlamentarai taip pat pritarė pataisai.

Europos gyvybės ir žmogaus orumo federacija balsavimo rezultatus pavadino „novatoriškais”. Pasak šios už gyvybę pasisakančios nevyriausybinės organizacijos pirmininkės Marinos Casini, šis sprendimas „reiškia, kad silpniausieji bus labiau apsaugoti Europos teritorijoje”.

Nors kai kuriose Europos šalyse, įskaitant Prancūziją, surogatinė motinystė draudžiama, daugelyje šalių ši praktika iš viso nereglamentuojama. Be to, keliose šalyse, pavyzdžiui, Nyderlanduose ir Prancūzijoje, raginama reguliuoti surogatinę motinystę.

Tačiau kritikai teigia, kad reguliavimas tik išpopuliarins šią prieštaringai vertinamą praktiką ir padidins piktnaudžiavimo tikimybę.

Teisinės sistemos nebuvimas taip pat reiškia, kad tarpvalstybinė surogatinė motinystė leidžia numatomiems tėvams užsienyje susilaukti vaiko surogatinės motinystės būdu, nors jų gimtojoje šalyje tai gali būti draudžiama.

Šiuo metu Italijoje vyksta diskusijos dėl „visuotinio draudimo”, kad ši spraga būtų laikoma nusikaltimu.

Kadangi galutinis dokumentas sulaukė didelio palaikymo (69 balsai už ir 0 prieš), jis keliaus tiesiai į vadinamąjį trišalį dialogą. Tai neoficialūs ES Tarybos, Europos Parlamento ir Europos Komisijos susitikimai, kuriuose aptariami teisės aktai. Taip galima užtikrinti, kad teisės aktas greičiau praeis per įvairias Europos institucijas ir taip greičiau įsigalios.

Europarlamentaras Bellamy deda viltis į Ispaniją, kuri šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai. „Ispanijos socialistų vyriausybė ne kartą išreiškė savo nepritarimą surogatinei motinystei; mes tikimės, kad jos autoritetas padės įgyvendinti šią Parlamento poziciją ir šis draudimas įsigalios.”

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte