REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

ES vyskupai: abortas neturi būti „pagrindinių teisių“ sąraše

ŠaltinisVATICAN NEWS

Balandžio 8 dieną Europos vyskupų konferencijų komisija (COMECE) paskelbė deklaraciją, kurioje pabrėžė, kad abortas, priešingai nei teisė į gyvybę, neturi būti „pagrindinių teisių“ sąraše ir nėra tikras būdas užtikrinti moterų teises. Deklaracija paskelbta prieš balandžio 11 dienos balsavimą už rezoliuciją, kurioje siūloma įrašyti abortą į ES pamatinių teisių chartiją.

Rezoliucija buvo priimta ženklia persvara – 336 europarlamentarai balsavo už, 163 – prieš, 39 susilaikė. Europarlamente yra 705 nariai. Rezoliucijoje – kuri yra ne teisiškai saistanti, bet politinė – paliestos kitos susijusios temos – nurodoma, kad įvairių abortų ribojimų turinčios valstybės turi jų atsisakyti, kritikuojama ir įvairiose valstybėse įtvirtinta gydytojų sąžinės prieštaros teisė atsisakyti atlikti abortą, nors sąžinės prieštaros teisė įrašyta ir pačioje ES pagrindinių teisių chartijoje. Dar vienas rezoliucijos siūlymas – išskliausti iš finansavimo organizacijų, kurios neremia abortų, projektus. 

Tą pačią dieną, kai rezoliucija buvo priimta, „Vatican News“ savo komentarą pateikė COMECE, kurios tikslai yra stebėti ES politinius ir teisinius procesus, informuoti apie juos kraštų Bažnyčias, perteikti jų nuomones ES institucijoms, generalinis sekretorius kun. Manuelis Barrios Prieto. Pasak jo, balsavimo rezultatai yra iš tiesų liūdinantys, tačiau nestebinantys, nes dabartinės sudėties Europarlamentas jau kelis kartus balsavo panašia linkme. Pasak jo, taip pat liūdina partijų, kurios oficialiai remiasi krikščioniškosios demokratijos tradicija, narių pasidalijimas. 

balsavimo rezultatai yra iš tiesų liūdinantys, tačiau nestebinantys.

COMECE atstovas pakartojo kelis argumentus, minėtus ir balandžio 8-osios deklaracijoje, kodėl abortas neturi atsidurti „pagrindinių teisių“ sąraše: jei pamatine teise pripažįstame teisę į gyvybę, be kurios kitos teisės neturi prasmės, kaip galima pamatine teise pripažinti abortą, kuris yra dar negimusios, motinos įsčiose esančios gyvybės neigimas? Galima pridurti, kad Deklaracijoje užsiminta, kad reikia kurti sąlygas, kuriose buvimas motina neriboja moterų asmeninio, socialinio ir profesinio gyvenimo.

Kitas argumentas – Europos Sąjunga turi gerbti valstybių narių nacionalinę kompetenciją, teisę ir kultūrines tradicijas. Ji neturi primesti tam tikros ideologijos apie asmenį ir jo lytiškumą. ES pagrindinių teisių chartijoje įrašytos visuotinai pripažintos teisės, o ne tos, kurių atžvilgiu egzistuoja nuomonių ir idėjų skirtumai.  

Kun. Manuelis Barrios Prieto taip pat priminė kitą COMECE deklaraciją, kuria krikščionys raginami atsakingai balsuoti netrukus vyksiančiuose naujuose Europarlamento rinkimuose už tuos, kurie juos atstovaus. Deklaracijoje Bažnyčios Europoje dar kartą išreiškė paramą suvienytos, stiprios, demokratinės, laisvos, klestinčios ir pliuralistinės Europos projektui.

„Žinome, kad Europos Sąjunga nėra tobula ir kad daug jos politinių ir teisinių pasiūlymų neatitinka krikščioniškų vertybių ir didelio skaičiaus joje gyvenančių žmonių lūkesčių, tačiau manome, kad esame pašaukti prisidėti prie jos kūrimo ir tobulinti ją demokratijos siūlomomis priemonėmis“, – rašoma šioje deklaracijoje.

COMECE taip pat praneša, kad balandžio 17–19 dienomis surengs pavasario sesiją, kurios didelė dalis bus skirta ES išplėtimo 20 metų sukakčiai – 2004 metais ES narėmis oficialiai tapo 10 centrinės ir rytų Europos kraštų – ir krikščionių Bažnyčių bei bendruomenių gyvenimo šiame kontekste apžvalgai. Vienas iš pagrindinių pranešėjų – žinomas čekų teologas kun. Tomašas Halikas, nuolatos kviečiantis ieškoti naujų būdų būti krikščionimis sekuliarioje visuomenėje. Plenarinė sesija įvyks Lenkijos mieste Lomžoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte