Benediktas XVI – apie savo atsistatydinimą, Pranciškaus vizitą į Iraką ir J. Bideną

Popiežius emeritas dar kartą paneigė sąmokslo teorijas, kuriomis tiki „šiek tiek fanatiški jo bičiuliai“, esą jis turėjęs atsistatydinti dėl Vatileaks skandalo, dėl gėjų lobistų kaltės ar dėl Lefebvre’o sekėjo Richardo Williamsono atvejo.

„Jie nenori tikėti, kad aš visiškai sąmoningai nusprendžiau trauktis, tačiau mano sąžinė yra rami“, – sakė popiežius emeritas.

Benediktas XVI taip pat kalbėjo apie būsimą popiežiaus kelionę į Iraką, pavadinęs ją labai svarbia. Kelionė vyks labai sunkiomis sąlygomis tiek saugumo prasme, tiek dėl COVID-19, tiek ir dėl bendro šalies nestabilumo. „Aš lydėsiu Pranciškų savo malda“, – kalbėjo dvasininkas.

Kovo 1-osios interviu, paskelbtame praėjus dienai po aštuntųjų jo pontifikato pabaigos metinių, Benediktas XVI kalbėjo apie atsistatydinimo sąmokslo teorijas, Iraką ir Joe Bideną. Popiežius emeritas Italijos laikraščiui „Corriere della Sera“ teigė savo sprendimo laikęsis nepaisant artimų draugų kritikos:

„Kai kurie mano šiek tiek fanatiški draugai vis dar pyksta, jie nenorėjo priimti mano pasirinkimo. Aš galvoju apie jį lydėjusias sąmokslo teorijas: kai kurie pareiškė, kad tai įvyko dėl „Vatileaks“ skandalo, kiti – dėl gėjų lobistų sąmokslo, dar kiti – dėl konservatyvaus lefebristų teologo Richardo Williamsono. Jie nenori tikėti sąmoningu pasirinkimu. Tai buvo sunkus sprendimas. Bet aš jį priėmiau visiškai sąmoningai ir manau, kad pasielgiau teisingai – mano sąžinė yra rami“, – per privatų vizitą žurnalistui Massimo Franco sakė 93 metų Benediktas XVI, taip pat pabrėžęs, kad yra tik vienas popiežius – Pranciškus, o ne du.

Benediktas XVI, kurio tikrasis vardas Josephas Ratzingeris, apie atsistatydinimą paskelbė 2013 m. vasario 11 d. Teisiškai sprendimas įsigaliojo 2013 m. vasario 28 d. ir J. Ratzingeris tapo pirmuoju atsistatydinusiu popiežiumi per beveik 600 metų. Jo beveik aštuonerius metus trukęs pontifikatas pažymėtas slaptų popiežiaus dokumentų
paviešinimo – „Vatileaks“ – skandalu.

Pasak Italijos laikraščio, Benediktas taip pat pasisakė apie JAV prezidentą Joe Bideną žodžiais: „Tiesa, jis yra praktikuojantis katalikas. Ir asmeniškai yra prieš abortus. Tačiau būdamas prezidentu, jis linkęs tęsti Demokratų partijos liniją… O dėl lyčių politikos jo pozicija vis dar neaiški.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis