Istorinei popiežiaus kelionei į Kurdistaną – griežtos saugumo priemonės

ŠaltinisKURDISTAN24

Darbuotojai baigia parengti Franso Hariri stadioną, pavadintą Kurdistano demokratų partijos Asirijos krikščionių politiko vardu, Erbilyje, Kurdistano autonominiame regione.

Kurdistano regioninė vyriausybė (KRG) numatė „maksimalaus saugumo“ priemones popiežiaus Pranciškaus
vizitui į regiono sostinę Erbilį, planuojamam kovo 7 d., šeštadienį interviu sakė ministras Masrouras Barzani.

„Mes darome viską, ką galime, kad įsitikintume, jog popiežiaus vizitas bus saugus. Imamės visų atsargumo priemonių užtikrinti“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Vatikanas paskelbė, kad popiežius Pranciškus vizito Irake metu dalyvaus renginiuose ir susitiks su aukščiausio lygio pareigūnais. Taip pat tikimasi, kad kurdų sostinėje pontifikas aukos Mišias tarptautiniame Franso Hariri stadione. Pasak vieno organizatorių, iki sausio 21 dienos susitikime dalyvauti užsiregistravo daugiau kaip 4500 žmonių.

M. Barzani teigė manantis, kad popiežiaus Pranciškaus vizitas Kurdistano regione ir Irake „atskleis pastangas, kurių KRG per daugelį metų ėmėsi siekdama tolerancijos bei Kurdistane gyvenančių religinių grupių ir tautinių mažumų pripažinimo“.

Ministras pirmininkas prisiminė savo susitikimą su popiežiumi 2019 m. vasario mėn. Vatikane, kur jiedu aptarė religinės tolerancijos svarbą bei šalies viduje perkeltųjų asmenų ir pabėgėlių padėtį regione.

Barzani prisiminė savo susitikimą su popiežiumi 2019 m. vasario mėn. Vatikane, kur jiedu aptarė religinės tolerancijos svarbą bei šalies viduje perkeltųjų asmenų ir pabėgėlių padėtį regione.

„Kalbėjome apie tolerancijos ir sugyvenimo svarbą Kurdistane, taip pat – apie perkeltųjų asmenų ir pabėgėlių, kurie jau daugelį metų gyvena Kurdistane, socialinę ir ekonominę naštą“, – sakė politikas.

Kurdų lyderis tikisi, kad popiežiaus vizitas „atkreips daug daugiau tarptautinio dėmesio į tai, kas vyksta
šiame regione bei tikisi daug didesnės tarptautinės bendruomenės paramos, kuri padėtų skatinti šias religijos laisvės idėjas ir principus bei garantuoti kulto laisvę.

Kaip rašoma Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje, Kurdistanas – kurdų gyvenama etnogeografinė sritis Azijos pietvakariuose (Turkijos pietryčių, Irano vakarų, Irako šiaurės ir Sirijos rytų dalyje). Iš maždaug 450 000 km2, Turkijai priklauso daugiau kaip 200 000 km2, Iranui – daugiau kaip 160 000 km2, Irakui – iki 75 000 km², Sirijai – iki 15 000 km2. Didesnioji Kurdistano dalis yra Irano ir Armėnijos kalnynuose.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis