REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Argentinoje planuojama vėl pardavinėti religinės tematikos lėles Barbes

Argentinoje planuojama vėl pardavinėti religinės tematikos lėles Barbes, praneša „Christian Post”.

Barbė Mergelė Marija ir Kenas Jėzus sukėlė pasipiktinimą visame pasaulyje, ypač tarp katalikų grupių Buenos Airėse, popiežiaus Pranciškaus gimtinėje.

Tai įvyko po to, kai tarptautinė Gretos Gerwig filmo „Barbė”, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Margot Robbie ir Ryanas Goslingas, sėkmė paskatino kūrėjus, vietos menininkus Emiliano Pool Paolini ir Marianelą Perelli, iš naujo išleisti ginčytiną kolekciją.

Greta Gerwig tapo pirmąja moterimi režisiere istorijoje, kurios filmas viršijo 1 mlrd. dolerių (913,58 mln. eurų) pajamų.

„Barbė“ tapo tikru fenomenu: juosta ne tik įsirašė į istoriją ir viršijo milijardo dolerių pajamų žymą, bet ir tai padarė greičiau nei bet kuris kitas filmas – įskaitant režisuotus vyrų – per „Warner Bros.“ 100 metų istoriją, teigė kompanijos vadovai.

Sulaukė grasinimų

Kaip pranešė „Jam Press”, 2014 m. surengtoje originalioje parodoje „Barbė: plastikinė religija” menininkai E. Pool Paolini ir M. Perelli sulaukė rimtų grasinimų mirtimi už tai, kad lėlėmis pavaizdavo svarbias religines figūras, įskaitant katalikų šventuosius ir Mergelę Mariją.

Nepaisant šių grasinimų, bent viena žaislų parduotuvė Argentinoje esą sutiko prekiauti kai kuriais atgaivintos kolekcijos modeliais, o menininkės planuoja gruodžio mėnesį savo lėles pristatyti meno parodoje, rašo „New York Post”.

Anot „USA Today”, ankstesnė paroda „Barbė – plastikinė religija” sukėlė pyktį visame pasaulyje. Tomo Moro parapijos Buenos Airėse kunigas Adrianas Santarelli (Adrijanas Santarelis) suabejojo lėlių tinkamumu, sakydamas, kad jų vaizduojami šventieji vaizdai gali pakenkti vaiko šventumo supratimui.

Tarp šių lėlių buvo Barbės, pavaizduotos kaip Žana d’Ark ir Gvadalupės Mergelė, o Kenas – kaip Buda ir Mozė. Menininkė vengė gaminti lėles, vaizduojančias musulmonų figūras, nes islamas draudžia tokius atvaizdus.

Reaguodami į ginčus, menininkai tvirtina, kad paroda yra tik meno kūrinys ir ja nesiekiama įžeisti. Paolini tvirtina, kad kūriniai buvo „tiesiog dviejų populiariausių istorijos elementų – lėlės Barbės ir religijos – sąjunga”.

„Atvirai kalbant, nesuprantame, kodėl esame puolami, – laikraštis „New York Post” citavo Paolini žodžius. – Religija visada vaizdavo mergeles kaip gražiausias moteris, – pridūrė jis. – Šiandien gražiausia moteris yra Barbė.”

Pranešama, kad gruodžio mėn. planuojamoje parodoje, pasak organizatorių, tikimasi sulaukti apie 400 lankytojų, o saugumui užtikrinti dalyvaus policija.

„Atgaivintos kolekcijos priėmimas vyksta gerai, – sakė Paolini. – Dalyvausime meno parodoje su plastinei religijai skirtu stendu, kuriame, be kitų meno kūrinių, pristatysime 33 Barbės lėles.”

Perelli ir Paolini sumanė šią idėją po to, kai Meksikoje stebėjo Mirusiųjų dienos šventę. Jie teigia, kad jei jau yra Barbių, vaizduojančių įvairias profesijas, kodėl gi nesukūrus religinės tematikos Barbių?

Anksčiau lėlės sukėlė ir induistų pyktį. Socialinėje žiniasklaidoje reakcijos į atgimusią kolekciją nevienareikšmės.

Kai kurie vadina ją „tarptautiniu skandalu”, o kiti kaltina menininkus gėdingai siekiant šlovės.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte