Aktorei Olitai Dautartaitei – apdovanojimas „Nešk savo šviesą ir tikėk“

ŠaltinisBNS

Kultūros ministras Simonas Kairys sekmadienį Kauno valstybiniame lėlių teatre aktorei, skaitovei, režisierei Olitai Dautartaitei įteiks aukščiausią ministerijos apdovanojimą – garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Apdovanojimas skiriamas už ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už talentą ir sukurtus ryškius, įsimintinus vaidmenis, kultūros sklaidą, už reikšmingą pilietinę ir visuomeninę veiklą, pranešė ministerija.

Sekmadienį 80-metį minėsianti O. Dautartaitė sceninį kelią pradėjo 1964-aisiais Kauno valstybiniame lėlių teatre, jame sukūrė daugiau nei dvi dešimtis personažų. Nuo 1976 metų ji pradėjo dirbti Valstybiniame Šiaulių dramos teatre. 

„Už ryškius vaidmenis aktorė yra pelniusi premijas tarptautiniuose festivaliuose Lenkijoje, Latvijoje, Lietuvoje“, – pažymi ministerija.

Pasak pranešimo, O. Dautartaitė su režisieriumi Gyčiu Padegimu bei aktoriumi Pranu Piauloku Valstybiniame Šiaulių dramos teatre inicijavo Lietuvos persitvarkymo sąjūdį.

2008 metais aktorė grįžo į Kauną bei iki šiol bendradarbiauja su Maironio lietuvių literatūros muziejumi, Juozo Tumo-Vaižganto butu-muziejumi, Juozo Grušo namais-muziejumi, bibliotekomis bei ugdymo įstaigomis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. sveikinimai aktorei!!! Jos nuostabaus balso per Marijos radiją visada malonu klausytis. Ačiū.
    Kas dėl apdovanojimo pavadinimo „Nešk savo šviesą ir tikėk“, tai man jis skamba kaip „gavai medalį ir keliauk”. Bet čia jau ministerijos klerkų, sugalvojusių tokį apdovanojimą, supratimo atspindys arba mano kvailas priekabumas 🙂

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte