REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Afrikos jėzuitų teologas tiki, kad sinodiškas darbas prasidės po susitikimų Romoje

ŠaltinisCNA

Sinodo darbas prasidės, kai baigsis Romoje vykstantys aptarimai, sakė Jėzaus Draugijos (jėzuitų) narys iš Afrikos, dalyvaujantis spalio 4-29 d. Sinodo dėl sinodiškumo susitikime, rašo CNA.

Tėvas Agbonkhianmeghe Orobatoras, Šv. Klaros universiteto Kalifornijoje Jėzuitų teologijos mokyklos dekanas, sakė, kad sinodiškumas susijęs su tuo, kaip žmonės gyvena.

„Mano supratimu, sinodo darbas prasidės, kai baigsis čia vykstantys susirinkimai. Sinodiškumas susijęs su tuo, kaip mes gyvename ir keliaujame kartu. Tai bus išbandyta ateinančiais metais”, – sakė A. Orobatoras antradienį, spalio 17 d., per spaudos konferenciją 16-ojoje Vyskupų sinodo visuotinėje eilinėje asamblėjoje.

Tačiau Nigerijoje gimęs katalikų kunigas pažymėjo, kad Romoje vykstantys pokalbiai yra „kartą gyvenime pasitaikanti patirtis” teologams ir „suteiks išteklių šiai sinodinei kelionei tęsti ir sėkmingai tęsti”.

A. Orobatoras, buvęs Afrikos ir Madagaskaro jėzuitų konferencijos pirmininkas, sakė, kad Romoje vykstantys pokalbiai yra svarbesni už proceso rezultatus.

„Išlieku prie nuomonės, kad procesas bus svarbesnis už rezultatą. Ir man šis procesas buvo tikrai praturtinantis, sutelktas į klausymosi, dialogo ir įžvalgumo elementus, mechanizmus ar sistemas”, – sakė A. Orobatorius.

Jis pridūrė: „Tikiu, kad tai yra tokia sistema ir mechanizmas, kurie mus, kaip bendruomenę, vadinamą Bažnyčia, paskatintų patirti naują buvimo būdą, kai žmonės, nesvarbu, kas jie yra, koks jų statusas, padėtis ar padėtis Bažnyčioje, gali dalyvauti procese, kuriame jie ne tik išklausomi, bet ir gali prisidėti prie įžvalgos proceso. Esu labai dėkingas už priimtą procesą.”

Teologas pažymėjo, kad sinodo dalyvių įvairovė, išmintis ir įžvalgos, kuriomis jie dalijasi, yra dovana Bažnyčiai.

„Iš patirties matyti, kad netrūko [skirtumų] ir nesutarimų, – sakė jis. – Skirtingos pozicijos ir nuomonių skirtumai, ir tai, ką procesas leidžia mums daryti, yra ne tik pastebėti sutampančius dalykus ar konsensusą, bet taip pat pastebėti neatitikimus ir skirtumus, ir tai yra proceso dalis.”

A. Orobatoras pridūrė: „Galiu paliudyti, kad šie skirtumai ir nesutarimai neperaugo į nesutarimus ir priešiškumą, todėl būtent skirtumų ir nesutarimų susitikimas bus pagrindas sukurti kažką naujo, kad nė vienas balsas nebūtų užgniaužtas nė vienu klausimu”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte