Advokato I. Vėgėlės drausmės byla toliau bus nagrinėjama rašytinio proceso tvarka

ŠaltinisBNS

Advokatų garbės teismas, nagrinėjantis teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos iškeltą drausmės bylą advokatui Ignui Vėgėlei, toliau procesą tęs rašytine tvarka, BNS informavo I. Vėgėlė. 

„Toliau tęs nagrinėjimą rašytine tvarka, spalio 17 dieną, šalių nebekvies, kažkada priims sprendimą. Gaila, kad neužbaigė proceso. Daugiau kaip metai tęsiasi, turiu vilties, kad baigsis spalio pabaigoje“, – BNS sakė I. Vėgėlė.

„Kadangi šalys visos jau pasisakė, išklausytos, dabar teismas nusprendė rašytinio proceso tvarka nagrinėti, gaus iš šalių dokumentus ir tada nuspręs“, – teigė jis. 

Antradienį, anot jo, uždaruose posėdžiuose buvo tęsiamas klausimo svarstymas, I. Vėgėlė teigė į detales leistis negalintis, nes nebuvo „nieko kažko, kas tikrai būtų svarbu visuomenei žinoti, kas leistina“. 

Svarstymų nekomentuoja ir Lietuvos advokatūra, BNS ji taip pat tik informavo, kad byla bus toliau nagrinėjama spalio viduryje.

Advokatas I. Vėgėlė šią bylą vadina gėdingiausia advokatūros istorijoje ir žeminančia tiek jį patį, tiek kolegas. 

„Jau esu Išdėstęs lūkesčius. Sakiau, kad mano supratimu, tai gėdingiausias procesas advokatūros istorijoje, kad už straipsnį, kur nėra konstatuota jokio melo, ar tikrovės neatitinkančių duomenų paskleidimo būtų teisiamas advokatas. To nėra buvę istorijoje, juolab, kad viešai kritikuojama vadžia, už valdžios kritiką, žeminantis procesas ir man, ir visai advokatūrai“, – kalbėjo I. Vėgėlė. 

mano supratimu, tai gėdingiausias procesas advokatūros istorijoje, kad už straipsnį, kur nėra konstatuota jokio melo, ar tikrovės neatitinkančių duomenų paskleidimo būtų teisiamas advokatas

Praėjusiame posėdyje rugpjūčio pabaigoje drausmės byloje nusišalino jos pranešėjas Andrius Iškauskas, drausmės bylą antradienį nagrinėjo trys teismo nariai. 

Apie tai socialiniuose tinkluose paskelbė tiek visuomenininkas Andrius Tapinas, kurio prašymu bylą iškėlė teisingumo ministrė E. Dobrowolska, tiek pats I. Vėgėlė, tvirtinęs, kad A. Iškauskas nusišalino dėl atstovavimo A. Tapino įkurtai viešajai įstaigai „Laisvės TV“

I. Vėgėlė posėdžio metu suabejojo jo nešališkumu, teigdamas, jog A. Iškauskas esą nutylėjo, kad anksčiau yra atstovavęs minėtai įstaigai.

Pats A. Iškauskas BNS tuomet teigė negalintis atskleisti detalių, nes posėdžiai vyksta už uždarų durų. Anot jo, nė vienas garbės teismo dalyvis neturėtų atskleisti informacijos, kuri buvo sužinota posėdžio metu.

Drausmės byla advokatui pernai rugsėjį iškelta dėl to, kad jis viešojoje erdvėje pasisakydamas apie asmenų, kurie organizavo paramą COVID-19 pandemijos metu ir karo Ukrainoje metu, veiklą galėjo suklaidinti visuomenę, sudarydamas prielaidas nepagrįstai abejoti nurodytų asmenų veiklos sąžiningumu ir skaidrumu.

Viešame komentare pernai liepos viduryje I. Vėgėlė kėlė abejones dėl paramos medikams per koronaviruso pandemiją ir Rusijos užpultiems ukrainiečiams rinkimo skaidrumo.

„Atskleidžiu paslaptį – nė vienas subjektas, teikęs paramą ar labdarą per pandemiją, šios pareigos laiku (iki gegužės 1 dienos) neatliko. Gal nebuvo jokios paramos? Tas pats ir su pagalba Ukrainai? Atviras ir viešas klausimas: ar VMI nubaudė kokią įstaigą ar įmonę, gal girdėjome apie patikrinimus? Ne, baikit, kam? Gavai labdaros ir – į užsienį pokerio žaisti. Žiūrėk ir išloši labdaringus pinigus…“ – naujienų portale „Delfi“ paskelbtame komentare teigė I. Vėgėlė.

Nors I. Vėgėlės komentare A, Tapinas nėra minimas, būtent jis organizavo lėšų rinkimo akciją pirkti kovinį droną „Bayraktar“ Ukrainos kariuomenei ir vėliau vyko į JAV žaisti pokerio.

Dėl šio komentaro visuomenininkas parašė skundą teisingumo ministrei. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

 1. Žiūrėkite, kas vyksta…!!!!
  Ignas Vėgėlė atskleidė, kad nei vienas paramos rinkėjas, tame tarpe ir Tapinas, nėra deklaravęs ir mokesčių inspekcijai nepateikęs jokių duomenų apie savo surinktas lėšas, jų kiekį ir kiek ir kur jas panaudojo. Jei bet kuris, kad ir mažiausias uabas neteiktų mokesčių inspekcijai ataskaitų apie savo veiklą, apie tai kiek uždirbo ir kur išleido pinigus – kaip mat netrukus susilauktų patikrinimų.
  Bet ne Tapinas.
  Tapino niekas nesiruošė tikrinti.
  Tapinas pasirodo yra išskirtinis, jis, priešingai nei visi eiliniai žmogeliai, neprivalo niekam teikti jokių ataskaitų.
  Ignas Vėgėlė tą savo straipsnyje ir pabrėžė, kad Tapinas ir visi kiti paramų rinkėjai yra nekontroliuojami, jie neteikia niekam jokių atskaitų, niekas nežino kiek jie pinigų surinko ir ar juos visus atidavė pagal paskirtį, ar pasiliko sau didžiąją dalį, tarkime išlaidoms kelionei į LasVegasą ir savo pokerio partijoms padengti.
  O kaip reagavo mokesčių inspekcija, kai jai buvo parodytos jos klaidos, aplaidumas ir atsakomybės stoka?
  Ar mokesčių inspekcija ėmė taisyti savo nesužiūrėtas klaidas ir aplaidumą? Ar ėmėsi tikrinti, nors ir pavėluotai, Tapino ir kitų paramos rinkėjų išlaidas ir pajamas? Ar mokesčių inspekcija dokumentaliai įsitikino, kad Tapinas neapvogė juo pasitikėjusių žmonių?
  Ne!!!!
  Mokesčių inspekcija nemato reikalo dokumentaliai įsitikinti, kad Tapinas neapvogė juo pasitikėjusių žmonių.
  Mokesčių inspekcija, kuri yra pavaldi konservatorių vyriausybei, kurią aptarnauja Tapinas savo propagandiniais straipsniais, neatliko savo tiesioginės pareigos ir nesiėmė vykdyti jokių tikrinimų, dokumentaliai neįsitikino kur nukeliavo Tapino surinkti pinigai.
  Vietoje to kad vykdytų savo tiesiogines pareigas, ta pati konservatorių vyriausybė ėmė persekioti Igną Vėgėlę už tai, kad jis paviešino Tapino neskaidrų, įslaptintą paramos rinkimo faktą.
  Šis procesas prieš Igną Vėgėlę – tai bandymas susidoroti su teisėtus klausimus keliančiais žmonėmis apie konservatorius aptarnaujančio personalo, jų ideologų, neskaidrumą ir galimas machinacijas.
  Bandymai susidoroti privalo liautis ir turi būti imtasi skaidrumą didinančių priemonių ir išsiaiškinta, ar Tapinas neskrido į LasVegasą už žmonių suaukotus pinigus.
  Prašome pateikti aiškius atsakymus į šiuos svarbius klausimus.

 2. Sprendžiant iš, šią savaitę, pateiktų straipsnių apie Igną Vėgėlę, Matomai, Laikmetis.lt gavo nurodymus iš viršaus, t.y. nukišti kuo toliau. Nerodo peržiūrų skaičiaus, taip išimdami iš skaitomiausių straipsnių.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte