Vyskupų pasisakymai sukėlė Lenkijos valdžios pasipiktinimą – pasiskundė Vatikanui

ŠaltinisLAIKMETIS

Liepos 15 d. Lenkijos užsienio reikalų ministerija oficialiai pateikė Šventajam Sostui protestą dėl dviejų Lenkijos vyskupų pasisakymų, apkaltindama juos kurstymu ir Konkordato dvasios pažeidimu.

Skundo priežastimi tapo liepos 13 d. Jasnos Gūroje pasakyta Vloclaveko vyskupo emerito Wiesławo Meringo homilija, kurioje jis Lenkijos vyriausybę pavadino „politine gangsterių grupe“, o jos atstovus – „žmonėmis, kurie vadina save vokiečiais“.

Jis taip pat citavo XVII a. poetą: „Vokietis niekada nebus lenko broliu“ ir pareiškė, kad šaliai grėsmė kyla tiek iš Rytų, tiek iš Vakarų.

Lenkijos URM oficialiai pasmerkė šiuos pasisakymus, pažymėdama, kad jie prieštarauja ne tik Konkordato dvasiai ir raidei, bet ir kenkia lenkų ir vokiečių susitaikymo pagrindams.

Varšuva šiuos žodžius įvertino kaip nesuderinamus su Katalikų Bažnyčios mokymu ir oficialia Lenkijos valstybės pozicija.

Ten pat pasisakė ir vyskupas Antonis Długoszas, sukritikavęs musulmonų migraciją. Jo teigimu, Europa jau dešimtmečius yra islamizuojama, o nelegalūs migrantai „kelia rimtų problemų“ priimančiose šalyse.

Lenkijos URM vyskupų pasisakymus įvardijo kaip „žalingus ir klaidinančius“, pabrėždama, kad jie rodo paramą nacionalistinėms jėgoms ir Bažnyčios sakyklos naudojimą ksenofobijai skleisti.

Užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis Meringo kalbą pavadino „gėdinga ir nevertą dvasininko“, pridurdamas, kad neapykantos kurstymas Bažnyčios vardu – Bažnyčios, kurią įkūrė pabėgėliu buvęs asmuo – yra intelektinis ir moralinis prieštaravimas.

Lenkijos valdžia paragino Šventąjį Sostą įvertinti šiuos pareiškimus ir imtis priemonių prieš vyskupus.

Nors Lenkiją ir Romą sieja tvirti istoriniai ryšiai, pastaruoju metu Katalikų Bažnyčios ir liberalių Donaldo Tusko vyriausybės santykiai darosi pastebimai įtempti dėl ideologinių nesutarimų.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version