Vilniuje prelatas Visvaldas Kulbokas įšventintas į vyskupus

Šeštadienį Vilniuje prelatas Visvaldas Kulbokas priėmė vyskupo šventimus.

„Viešpats telaimina kiekvieną iš jūsų, o jūs lydėkite mane malda“, – po ceremonijos sakė V. Kulbokas.

Iškilmės vyko Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, joms vadovavo Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietras Parolinas.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo prezidentas Gitanas Nausėda su sutuoktine, premjerė Ingrida Šimonytė, buvęs Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Visvaldas Kulbokas įšventintas į vyskupus / BNS nuotr.

„Brangusis Visvaldai“, – buvo sakoma kardinolo P. Parolino homilijoje, – „Šventasis Tėvas tave siunčia į Ukrainą, kur jau nuo amžių kartu gyvena skirtingos katalikiškos bažnytinės bendruomenės, tai yra Bizantijos graikų apeigų ir lotynų apeigų katalikai, o didelę dalį visuomenėje sudaro tiktieji ortodoksai. Ukraina yra turtingų ir įvairių kultūrų šalis, kurioje gyvena daug skirtingos etninės kilmės žmonių. Ši šalis kenčia dėl sudėtingų, niekaip nesibaigiančių konfliktų. Tai bus tavo pagrindinė užduotis – padėti išgirsti Šventojo Tėvo taikos ir susitaikinimo žodį, kad visi uoliai ieškotų stabilaus tarpusavio supratimo. Šie žingsniai reikalingi, kad būtų nutraukti aštrūs konfliktai, sukeliantys netektis ir reikalaujantys milžiniškų išteklių, ir kad prasidėtų naujas bendradarbiavimo ir atgimimo laikas, o jame būtų svarbiausia ieškoti bendrojo gėrio, kuris yra gėris visiems ir kiekvienam“.

Visvaldas Kulbokas įšventintas į vyskupus / BNS nuotr.

G. Nausėda V. Kulbokui šeštadienį įteikė gintarinį kryžių – ženklą, vienijantį lietuvybės ir katalikiškąsias tradicijas.

„Simboliška, kad lietuvis atstovaus popiežiui būtent šioje valstybėje, kuri svarbi mūsų ir visos ES bendradarbiavimo partnerė“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė šalies vadovas.

Savo ruožtu premjerė I. Šimonytė dvasininkui palinkėjo „didelės sėkmės vykdant Šventojo Sosto ambasadoriaus pareigas Ukrainoje“.

„Linkiu jums dvasios stiprybės, tarnaujant žmonėms ir skleidžiant tikėjimo ir artimo meilės tiesas“,  – sakoma premjerės sveikinime.

Visvaldas Kulbokas įšventintas į vyskupus / BNS nuotr.

Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolin, lankydamasis šiomis dienomis Lietuvoje, taip pat susitiko su valstybės ir vyriausybės vadovais, be kita ko su jais kalbėjosi ir apie migrantų priėmimą.

Birželio 15 d. popiežius Pranciškus Visvaldą Kulboką, Vatikano diplomatinėje tarnyboje dirbantį Telšių vyskupijos kunigą, paskyrė apaštališkuoju nuncijumi Ukrainoje. Šeštadienį kartu su kardinolu, popiežiaus valstybės sekretoriumi, rankas ant šventinamojo naujo vyskupo galvos uždėjo apaštališkasis nuncijus arkivyskupas Petar Rajič, Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius, taip pat visi kiti iškilmėje dalyvavę vyskupai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

14 KOMENTARAI

 1. Sveikinu naująjį ganytoją! Telaimina jį Dievas ir težengia vyskupas tiesos ir doros keliais, nešdamas taiką ir tikėjimo džiaugsmą.

  • Padare karjera Opus Dei vedamas, dabar bus sisteminis kaip ir buvo, kalbes daug ir nieko nepasakys, Lietuvai nulis, svarbu davatkom blizga.

 2. Grigo grigunis parodė kevalui savo balls. Šiluvos medalį pasiėmė, o paskyrimą į kaimo parapijas gražino vyskupui. Taip Kaune vyrai matuoja savo balls. Ką darysi vyskupe?

  • kad galėčiau, trinktelėčiau tamstai per srebtuvę atbula ranka, gaila, kad nepasiekiu…
   Iš kur imasi tokie „atmarozkai“ ant mūsų žemelės?

  • Vaiciuna irgi norejo i kaima istremti, dar Lionginas, bet nieko nepese, anas pagrasino rezignacija. Vyras. O Vysniauska daktara isgruso i Kavarska, tas tai nei mesa nei zuvis.

   • Apie nuolankumo dorybę turbūt neteko girdėti? Jei tarnauji Viešpačiui, nėra skirtumo kur tai darysi – mieste, kaime ar atsiskyrėlio lūšnoje. Tėvas Stanislovas niekada nedarė iš to problemos, o žmonės sekė jį visur iš paskos. Tai Dievo vyro pozicija. O dabartiniai kunigėliai žiūri tik savo gerovės ir sotesnės sriubos lėkštės. Po dar leidžia sau komentuoti vyskupų sprendimus.
    Pasigėdintumėte.

    • Teva Stanislova reme Uspachkich, sklido legendos, kad jis nesantuokinis Stanislovo sunus, aname kraste buvo tremtyje, is kur Uspaskis kiles, o kaip dziaugesi dedukas gaves pagerintas gyvenimo salygas ir komforta is Uspaskio, palyginimui, ka turejo? Nuolankumui priklauso ismintingumo dorybe, kai feodalai patys gyvena kaip vietiniai kunigaikstukai, negali is kitu tiketis buti rudo sunio vietoje.

 3. Šančių parmazoną paliko klebonauti, o žmonėms tarnaujantį, pamaldų, išsilavinusį, klebonijoje gyvenantį Pipiriuką iškėlė į kitą parapiją. Štai tokios tokelės Kaune. Šančiškiai liūdi!

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis