Lietuvoje vieši Vatikano valstybės sekretorius, kuris vyskupu įšventins prelatą V. Kulboką

 Penktadienį į Lietuvą atvyko Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietras Parolinas. Jis susitiks su aukščiausiais šalies pareigūnais, dalyvaus naujo vyskupo įšventinimo iškilmėse.

Penktadienį svečias susitiko su prezidentu Gitanu Nausėda. Susitikimo metu buvo aptarta būtinybė dalytis vakcinomis nuo COVID-19 su neturtingomis šalimis.

„Prezidentas ir valstybės sekretorius sutarė, kad dalinimasis vakcinomis šiuo metu yra labai svarbi globalaus solidarumo forma“, – teigiama po susitikimo Prezidentūros išplatintame pranešime.

Lietuvos vadovas informavo Šventojo Sosto atstovą, kad Lietuva dalyvauja Europos Sąjungos dalijimosi vakcinomis mechanizme ir dovanoja vakcinų Rytų partnerystės šalims.

Per susitikimą G. Nausėda patikino svečią, kad labai vertina glaudžius ir vaisingus, šimtmečiais puoselėjamus Lietuvos ryšius su Šventuoju sostu.

Prezidentas taip pat išreiškė pasididžiavimą tuo, kad lietuvis – paskirtasis vyskupas Visvaldas Kulbokas – skiriamas apaštališkuoju nuncijumi Ukrainoje.

Per pokalbį aptartas nelegalios migracijos, naudojamos kaip hibridinis įrankis, fenomenas, situacija Baltarusijoje.

„Šiais neapibrėžtumo laikais labai aktualus Lietuvai ir visam pasauliui yra Šventojo Sosto moralinis autoritetas. Šventojo Sosto parama žmogaus teisėms, įstatymo viršenybei, demokratijos vertybėms yra ta moralinė jėga, kuri visada, taip pat ir šiais nelengvais laikais, primena pasauliui, kad politikos ir tarptautinių santykių tikslas yra taika ir žmonių gerovė, o ne vienų ar kitų režimų išlikimas“, – sakė G. Nausėda.

P. Parolinas susitiks taip pat su Lietuvos vyskupais, Seimo pirmininke Viktorija Čmilytė-Nielsen, premjere Ingrida Šimonyte, užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu. 

P. Parolinas taip pat aplankys Vilniaus Dievo Gailestingumo šventovę.

Tai ne pirmasis aukšto Vatikano valstybės pareigūno vizitas Lietuvoje, jis yra viešėjęs 2016 metais.

P. Parolinas atvyksta į Lietuvą vadovauti prelato Visvaldo Kulboko įšventinimui į vyskupus. Ceremonija Vilniaus arkikatedroje bazilikoje vyks šeštadienį 12 val.

Šių metų birželio 15 dieną popiežius Pranciškus išrinko prelatą V. Kulboką tituliniu Martanos arkivyskupu ir paskyrė apaštaliniu nuncijumi Ukrainoje.

Valstybės sekretorius yra antras pagal pareigas pareigūnas Vatikane po popiežiaus. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis