Viešpaties Kančios (Verbų) sekmadienis Lietuvos Bažnyčioje

Bažnyčiai minint Viešpaties Kančios sekmadienį, kviečiame kartu apžvelgti kunigų, parapijų, arkivyskupų pasisakymus, skirtus šiais iškilmei. Taip pat dalinamės tiesioginių šv. Mišių nuorodomis.

Kauno arkivyskupas emeritas Lionginas Virbalas Viešpaties Kančios sekmadienį kvietė minėti prisimenant karalių Dovydą: „Dovydo sūnui Absalomui sukėlus maištą, karalius turėjo bėgti iš Jeruzalės. Antrojoje Samuelio knygoje rašoma, kad „Dovydas lipo Alyvų kalno šlaitu. Lipdamas verkė. Galva buvo uždengta, ir ėjo basas‟.

Dabar, sako L. Virbalas, viskas atvirkščiai – Dovydo palikuonis iškilmingai joja į Jeruzalės miestą leisdamasis Alyvų kalno šlaitu, lydimas entuziastingos minios, kuri net tiesia ant kelio savo drabužius. „Ar jau grįžta Dovydo ir jo karalystės šlovė? Atrodytų, kad tai Jėzaus triumfas, bet atidus skaitytojas pajus šio momento trapumą. Po ilgo pasiruošimų pristatymo pats įvykis aprašytas taip trumpai. Gerai žinome, kad vos už kelių dienų, Jėzus bus teisiamas ir minia šauks „Ant kryžiaus jį!‟ Iš tiesų, kiekvienas triumfas yra laikinas, dalinis, trapus ir todėl net šiek tiek ironiškas. Tikroji šlovė – teikiama Tėvo. Jėzus ją patirs ir parodys prikaltas ant kryžiaus“.

Visas įrašas.

Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila savo feisbuko paskyroje rašė: „Verbų sekmadienis, kai skaitoma Jėzaus kančios istorija, skatina susimąstyti – kiek aš esu ištikimas Kristui savo gyvenime. Ar kaip anuomet daugelis entuziastingai pasitiko Viešpatį įžengiant į Jeruzalę, seku jį tik per šventes, man patogiu laiku? Ar, su dėkingumu priimdamas laisvos valios dovaną, seku jį ir tada, kai reikia parodyti savo ištikimybę Dievui, savo tikėjimą, savo ryšį su Kristaus Bažnyčia?“

Kupiškio Kristaus Žengimo į Dangų parapijos klebonas kun. Mindaugas Kučinskas savo paskyroje dalinosi Verbų sekmadienio apmąstymu: „Jėzus žengia į Jeruzalę parodyti meilę iki galo: atiduoti savo gyvybę už mus, atiduoti savo gyvenimą mums. Į Jeruzalę, apie kurią pasakys: „Jeruzale, Jeruzale! Kiek kartų norėjau surinkti tavo viščiukus po sparnais, o tu nenorėjai!“ Vakaras, kai apmąstom Jėzų prie Jeruzalės vartų. Jo meilės atstūmimo skausmą. Vakaras, kai Jėzus stovi prie mano širdies vartų. „Štai aš stovių prie durų ir beldžiu: jei kas išgirs mano balsą ir atidarys duris, aš pas jį ateisiu ir vakarieniausiu su Juo, o jis su manimi.“(Apr 3, 20) Širdies vienatvė gali būti išsklaidyta, jei mažas žingsnelis širdies vartelių link“.

Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolynas transliavo šv. Mišias, kurioms vadovo br. Astijus Kungys. Kviečiame pasiklausyti.

Vilniaus šv. vyskupo Stanislovo ir šv. Vladislovo Arkikatedra Bazilika belaukiant Mišių kvietė įsivaizduoti save tarp tos minios, susirinkusios į Verbų sekmadienio procesiją. „Širdžių ir sielų vienybė Bažnyčioje mums duoda galimybę būti dvasiškai šalia Kristaus, kuris žengia į Jeruzalę. Kokia prasmė ir kokios dvasinės naudos galime ieškoti? Popiežius Benediktas XVI 2012 m. balandžio 1 d., kalbėjo: „Kas iš tiesų buvo širdyse tų žmonių, kurie šaukė, jog Kristus yra Izraelio karalius? Aišku, – žmonės vadovavosi savuoju Mesijo supratimu; tikėjosi, kad jis elgsis kaip pranašų žadėtas ir nuo seno lauktas karalius. Tad nenuostabu, kad po kelių dienų ta pati Jeruzalės minia šauks Pilotui: „Nukryžiuok jį!“. Pagaliau ir patys mokiniai, kurie Jėzų sekė ir jo klausėsi, irgi buvo pasimetę. Daugelis žmonių nusivylė, supratę, kad Jėzus ne toks Mesijas ir Izraelio karalius kokio jie tikėjosi“.

Palaiminto Verbų sekmadienio linkėjo Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus: „Atėjus metui, kai turėjo būti paimtas iš pasaulio, Jėzus ryžtingai nukreipė savo veidą į Jeruzalę” (Lk 9,51) Ryžtingai nukreipti žvilgsnį, žengti į gyvenimą… nenudailintą, bet tikrą su visais įvykiais ir išbandymais ir viskuo iš ko ir susideda mūsų kasdienybės patirtys… Mūsų verbos, eisenos ir šis sekmadienis ir byloja apie troškimą ieškoti savyje drąsos gyventi… Kadangi laikas toks… tai visų jūsų patogumui ir saugumui, sekmadienį bus aukojamos Verbų Šv. Mišios dar 15 ir 20 valandomis“.

Visas įrašas.

Šv. Mišių transliacija iš Išlaužo Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčios. Kviečiame užsukti.

Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapija džiaugėsi savo iškilmei papuošta bažnyčia.

Iškilmei pasiruošusi Klaipėdos bažnyčia / Bažnyčios nuotr.
Iškilmei pasiruošusi Klaipėdos bažnyčia / Bažnyčios nuotr.

Šv. Mišios transliuojamos iš Ruklos Šventosios Dvasios parapijos koplyčios. Kviečiame pasižiūrėti.

Kauno arkivyskupija kartu kviečia minėti Verbų sekmadienį su arkivyskupu Kęstučiu Kėvalu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis